![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]()
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Juurikin näin.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Varmaan riittää sellainen liimattava eristematto tuonne kabiiniin ? ei tavi ollä järjettömän paksua vissiin ? tuo sieni ominaisuus on noissa perseestä, imee kosteutta kun vanha juoppo.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Laitoin ite entiseen kulkineeseen jotain nestemäistä bitumia millä maalasin koko lattian. Sen jälkeen telttapatjaa sen pesusienen tilalle ja sit lattiamatto päälle. Jotkut on sitä mieltä että toi telttapatja ei hengitä ja se sillai varmasti onkin mut en mä ny tiedä hengittääkö se auton oma kumimattokaan sen paremmin. Periaatteessa vois riittää ne liimattavat bitumiset eristematon palaset mitä myyvät motonetissäkin, ja sen päälle sit pelkästään auton oma matto. Jotain sellasta mikä ei hirveesti imis vettä.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tuo telttapatjahan ei vettä ime, mutta pitää sen hyvin allaan hengittämättömuyyden takia, jos sitä sinne tiivistyy/joutuu.
Meteliähän se ei vaimenna yhtään, mutta on erittäin hyvä lämpöeriste. Talvikäyttöön hyvä ominaisuus. Mutta onkos nuo bensakoneiset meluisia ensinkään?!? Kun ei kuuskakkonenkaan hirveää mölyä sisään tuo.. Itse laittasin vaan tuollaista liimattavaa bitumimattoa ja sen oman lattiamaton. Eipähän haudo kosteutta. Hivi-miehet sitten erikseen.. ![]()
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tulihan taas turattua kun oli nätti sää, vedin A+B pilarit pohjamaaliin kun olivat niin räikeän näköiset. Samalla poistin sen helvetin huonosti laitetun vanerin lavan päädystä, nitisi ja natisi ihan v.itusti. Eihän se ollut edes kiinni kun kahdesta paikasta, eli tehty päin vittua. Rapsuttelin lavan päädyn, pohjamaalia und musta kiveniskusuoja.
Nyt pitäisi käydä kiinnittämässä jerrykannu uudestaan, peltiruuveilla. Niin ei ole meluisa lainkaan tuo V6:n
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Kuvat on kivoja
![]() Tuollaista pikku askartelua kun oli jo tarvikkeet kaapissa valmiiksi ![]() Ei ole näyttelyauto kuitenkaan ![]()
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan Vanha asuntovaunu | Jess | O/M/V Muut | 17 | 22.10.2010 16:58 |
Vanha... | Flugfiske | Chit-Chat | 2 | 14.10.2006 18:01 |
Vanha mestari? | offipete | Baarit | 0 | 22.01.2006 23:47 |
vanha suola janottaa... | jv | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 16.11.2005 22:06 |
vanha mies | bono | Jokes | 0 | 24.10.2002 09:28 |