Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 24.02.2014, 21:15
Mase:n Avatar
Mase Mase ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 27.07.11
Sijainti: Yläne
Viestit: 1.523
Talking

Tänään tehtiin uutta pitoa kummeihin, nappulat alkoi olla jo niin pyöreät ja latistuneet että Olman pellonreunalla pikkuinen savimäki tuntui melkein mahdottomalta päästä ylös vaikka muut ajeli melkein tyhjäkäynnillä sitä ylös

Tästä lähdettiin liikkeelle, perimätiedon mukaan Loppilaista disainia olevat jo kuvioidut TSL:ät:



Toinen etupyörä kuvioitu kyykäärmeelle pääurista, ja reunanappuloita kaivettu esille:



Tässä valmiit kevennetyt kumit, takakumeista en leikannun keskiuraa, kun keskellä oli hiukan paremmin vielä uraa jäljellä, viiltelin vanhojakin poikittaisleikkauksia vielä 4mm lisää:



Se jää nähtäväksi miten nappulat pysyy mukana, mutta on sentään ainakin hetken aikaa karheaa nurkkaa renkaissa, kun vaikuttaa että Heinimaallekin tulee melkoisen mukavat ajelupinnat ainakin pelto osuuksiin

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M: Range Rover "pepe de mule" imported_offroadjouni O/M/V Muut 0 21.01.2003 08:33


Sivu luotu: 13:44 (GMT +2).