![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Lingosta riippuen...se 20m voi olla liian pitkä matka kerätä lumia läppä kiinni. Suurteholinkoa aikoinaan ajelin, siinähä ei oo mitää läppää ja jonkun verran piti kävästä ihan kaava alueilla ajamassa. Muistan yhden talon, josta pihasta lykättiin lumet puoleen tiehen...Ekan kerran kun kansan näin yritin hidastaa, mutta eihä se linko pysähdy eikä traktorikaan. Ajatus oli lähinnä silloin se että kasassa on jotain sisällä ja paniikki jarrutusta +ulosottoa pois...Jos joku olis tullu vastaan niin ainaki hlö autolle olis käynny huonosti. Sen jälkeen en pahemmin kasalla pysäytelly linkoa, ei siitä mitää hyötyä olis ollutkaan, koska se olis lentäny seuraavan talon pihaan.
No periaate oli että kylillä ajettiin rahallisesti ja syrjäsemmät tiet sitte kaasun kans...Jostain syystä kaavoituksista on usein tuntunut unohtuneen sen että suomessa on talvi ja lumet pitäs saada jonnekkin! Mitäs jos ottais videolle lumen ajoa? Tietenkin pitää olla kyltti jossain nurkalla että "tallentava kameravalvonta". Vois sitten näyttää maksajalle, eli kunnan tekniselle puolelle millaista touhu on.
__________________
---------------------------------------------- Team Tostanoin Facebookissa www.maasturistit.fi www.etsama.com ------Offroad team Over the Hill--------------- |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Vaihtoehto sille että majoittuisit tunkkaiseen motellihuoneeseen Floridan reissulla.. | MakeO | Linkit | 11 | 05.10.2013 18:26 |
| Myydään Iso akku + kotelo sille. | Repro | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 9 | 03.05.2009 17:15 |
| Onko järkeä? | Firebird | Vuosimallit 1984-1996 | 30 | 02.11.2004 23:38 |
| Onko järkeä | bj45lava | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 06.07.2004 10:27 |
| Tarjoan pullakahvit sille joka | Visentti | Tekniikka & Jutustelu | 36 | 18.05.2004 17:51 |