![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() eikös ainakin a-katsastus ole jo 90-luvulta asti keräillyt mittarilukemia ja sieltä saa ihan soittamalla mitä on ollut minäkin vuonna. riippuen tietty siitä onko autoa katsastettu a-katsastuksessa. ![]() sitä en sit tiedä että onko muilla konttoreilla sama käytäntö.
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
http://www.a-katsastus.fi/Palvelut/S...helimitse.aspx |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Rengas juttussa ei ole mitään muuta oikein kuin koko. Paikalla todettu ja sokeekin näkee "uudet"renkaat.Alla on Kuhmo KL 1.
Auto on ollut pelleiltään tyypillenen toyo ja ovia ym. on yritetty tehdä.maalattu n.ikkunoita myöten. Auto vaihtanut omistajaa tod.usein (löytyy ajoneuvorekisteri tiedostosta 7€). Autossa emun alusta,emun ohjausiskari,rasvattavat riipukkeet ja uretaanipuslat (jotain hyvää).Auto pitäs kuulemma liikahtaa pirteästi ja murroksia paukkuu ja on paukkunut (ed omist.) Etu palloihin vaihdettava korjausarjat. Tämä vaan kiinostuneille tiedoksi.Jokainenhan tekee omat johtopäätökset. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Onhan siellä näköjään halvempikin vaihtoehto vähemmän maalattuna, jos ei ole rahaa...
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kyllä minua ainaki kiinnostaa lähes seittemän tonnin hj että minkä verran sillä on ajettu.
Tuohon hintaan voi melkein alkaa katteleen jo HDJ:tä. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Huuto VAROITUS | HJ-Toni | O/M/V Ajoneuvot | 14 | 03.08.2012 20:48 |
VAROITUS!! | mielipuoli | Chit-Chat | 6 | 23.12.2010 23:15 |
Varoitus! | ArVii | Chit-Chat | 5 | 14.05.2006 21:17 |
varoitus !!!!!!!! | tapsa4x4 | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 14.02.2004 02:31 |
Varoitus | ToniH | Yleiset | 13 | 09.04.2003 23:14 |