![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Taitaa nivelristikon neulalaakeri kuolla yleensä voitelun puutteeseen/vähyyteen useammin kuin riittävän usein käytettyyn "väärään" voiteeseen?
__________________
Jukka |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ehkäpä näin mutta jos tietää mitä sinne pitää laittaa ja kysyjälle vastataan niin miksi laittaa muuta!
|
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Mutta laitetaan siis sitä suositeltua rasvaa ja tarpeeksi usein - paino sillä "riittävän usein".
__________________
Jukka |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Sinne murrokseen voipi lisätä sitä vassua ihan vaan avaamalla tulpan ja ruuttailemalla rasvarässillä niin paljon kun vapaasti menee. Monesti käy niin, että vetarin stefat kuluu väljiksi ajan myötä ja puolen miljoonan matkalla peräöljyt pesee murroksen putipuhtaaksi vasukasta. Ilmiön tietää, jos eturenkaiden sisäpuolet on märät öljystä.
Ite oon suosinu murroksissa molybdeenisulfidia sisältäviä mustia vassuja kuten teboil Universal M, mutta esim. viime murrosremontissa ei ollu tyrkyllä ku MDS ja Solid 2, joten murrokseen tuli mansikkahyytelöt. Pääasia, et siellä on jotain, ja paljon. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty Hilux ln 110 etupään korotus | jupu1986 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 21.03.2011 17:35 |
Hilux -83 ln46 etupään pamaus | pesix | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 04.03.2010 18:10 |
Palloniveliin rasvanipat | Paavo | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 05.04.2006 13:34 |
Uazin rasvanipat? | Revolver | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 21.12.2004 19:42 |
rasvanipat | Nerd-O | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 11.06.2003 07:14 |