![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Vähän lisää vaihtoehtoja eläväistä alustaa elävöittämään, eli nykyään on sitten tarjolla myös kumipuslia jotka joustaa jopa hieman enemmän kuin flex jointit missä on pallopää + uretaanipusla. Nämä siis ei ole perinteiset kumipuslat jotka tahtoo repeytyä metsäkäytössä hyvinkin nopeasti, vaan vähän erityyppisellä rakenteella olevat.
Ainakin jenkkipalstoilta luettujen kokemusten perusteella on porukka ollut hyvinkin tyytyväisiä. Noiden pitäisi sopia yleisimpien isojen (2.63" päällä oleviin) flex jointtien tilalle, kuten Johnny Joint, Rubicon Express, yms.., ja muitakin kokoja on saatavilla. Vaikuttaisi ihan järkevältä vaihtoehdolta tuokin, eikä pelkkä pusla ollut kovin pahan hintainen. Duroflex rubber flex bushing <- tuolta löytyy vähän hintatietoa yms. Pakollinen ko. putiikin mainosvideo ![]()
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Hilux LN65 jousitusmurheita...pikaisia vastauksia toivoen. | 754 | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 17.09.2010 09:10 |
| Taasen jeep xj kysymyksiä | NORT | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.12.2009 09:09 |
| Jeep Grand Cherokee (kysymyksiä) | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 13.09.2008 11:40 |
| Boorittamista (kysymyksiä/vastauksia/kuvia) | SuurSyömäri | Tekniikka & Jutustelu | 24 | 23.11.2005 19:59 |
| Jeep Wrangler kysymyksiä | Tepa | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 12.01.2004 14:13 |