![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Ainakin 1996 sportagessa taitaa olla ensiasennusrenkaat 205/75R15, jolloin maksimi luvallinen koko olisi 235/75R15, leveämpää rengasta saa muutoskatsastamallakin alle, mutta korkeus ei tuosta pahemmin saa kasvaa. Ei taida olla myöskään rekisteröity M1G (vaatisi lukon tasauspyörästölle?) vaan pelkästään M1? Joka estää korin korottamisen laillisesti. Ja vaikuttaa myös koko korotuksen maksimikorkeuteen.
__________________
----------------------------------------- Suzuki-mies varmistaa pultitkin hitsaamalla. |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Ja korikorotuksen ehtona min. 1500 kg omapaino, taitaa jäädä alle? |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Kun on hieman oma lehmäkin ojassa niin kysytään vielä:
Siis olenko ymmärtänyt väärin ja riittää että tuosta Finlexin 6§ Maastoautoista 1. kohdasta täyttää joko kohdan a) tai b) tai c) ja d)? Jolloin auto voidaan rekisteröidä M1G? Lainaus:
Muistaakseni myös työvaloja ei saa asentaa M1, mutta M1G saa? Sekä M1 maksimi korotus jousilla 51mm, kun M1G 77mm? Lainaus:
__________________
----------------------------------------- Suzuki-mies varmistaa pultitkin hitsaamalla. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
ilmeisesti automaattinen. menee päälle käsittääkseni vain hitaalla nelivedolla.
en osaa sen enempää sanoa, ainakin tuo ruopii molemmilla takapyörillä. =) |
#5
|
||||
|
||||
![]()
kaverilla on samanlainen, ruopii molemmilla, jopa kuivalla kestopäällysteellä joten ei ainakaan mikään löysä kitka ole, ei olla vielä päästy selvyyteen että mikä siellä takapäässä on.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Ok, kerrotko vielä sen alkuperäisen koon, kun ne määrää sen mitä sinne voi enintään laittaa? Kuvaa katsoessa näyttäs että tuo vaihtoehtonen koko menee sinne heittämällä.
__________________
----------------------------------------- Suzuki-mies varmistaa pultitkin hitsaamalla. |
#7
|
||||
|
||||
![]()
orkkis koko on 205/70-15 vanteen jako 5x139.7 x100 et 45
Tänään löytyi purkaamolta Pirellin Scorpion 255/75-15" renkaat & mangelssit koppi nousi n. 6.5cm ja ulkonäkökin alkaa näyttää jo offikäyttöön sopivalta ![]() Tossa alustaa hieman tutkiessani löysin takaatakin kierrejouset ja jäykän taka-akselin, joten ei tämä ihan lelu taidakkaan olla? =) Viimeksi muokannut A.I : 13.06.2012 16:28 |
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Työvaloja ei saa virallisesti olla M1- eikä M1G-luokan autoissa. Korotukset menee noin niinkuin kysyit. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään KIA Sportage 4 wd | rhm | O/M/V Ajoneuvot | 4 | 12.12.2012 09:21 |
1995 uusinta sunnuntaina | H_Nietu | Chit-Chat | 10 | 15.05.2011 21:58 |
Myyty Peugeot Boxer 1995. | 454SS | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 13.04.2011 10:48 |
Myyty ford transit 1995 | Heegi | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 11.12.2010 04:53 |
M: Kia Sportage 2.0 CRDI EX AT | jiggi | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 03.06.2007 22:49 |