![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() JOo.. Käytin koneesta tulpat irti (ihan ok olivat) ja pyöritin konetta avaimella, nytkähti jumikohasta irti, pyöri kohtuu nätisti käsin. Tulpat paikalleen ja starttia kokeilee, sen verta paha kirskuminen kuulu että ei tarvinna enempää arvailla, kone auki ja/tai vaihtoon..
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Olisko oljenkortena vielä pimahtanut kytkin? Täällähän oli jollain hajonnut tommosesta koppiVolvosta kytkin ihan fyysisesti ja se jumitti koneenkin.
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Käväs se mielessä mutta kytkin tuntu normaalisti pelaavan viimeset kilometrit mitä kone pyöri, äänistä huolimatta. Ei täysin pois suljettu vaihtoehto silti. Kytkin ol melko loppu, otti ihan ylhäältä kiinni vasta.
Kun nostaa koneen pois jossain vaiheessa niin sittenpä sen näkee, tasamaalla kytkin remppakin helpompi ku ottaa koneen pois. Edit. Nii tosiaan työntämällä voi kytkimen testata niinku BJ-40/76 tuolla ylempänä neuvo. Nyt vaan niin ahas piha ettei mahtunu työntelee.. Viimeksi muokannut RalliJari : 06.04.2012 13:50 Perustelu: tark |
#4
|
||||
|
||||
![]()
pyöriikö laturi kahella remmillä ? entä ilman niitä ?
__________________
- Levannon We(l)ho - |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Laturi on yhellä hihnalla, enpä kokeillu miten pyöris ilman. Pyöri se ainaki mukana ku konetta käsin pyöritti.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
ok , ei sekään sitten ahista...
__________________
- Levannon We(l)ho - |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Ihme, ettei oo kolkatusta kuulunu. Kirskumisesta tulis ekana mieleen et kiertokangen laakerit on luiskahtaneet päällekkäin. Mut osaa kai ne runkolaakeritkin tehä sen.
|
![]() |
Luokat |
740, 940, b230, volvo |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
M: Volvon 2.3 bensa kone | Caddy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 09.05.2008 09:45 |
Volvon 2.4 Diesel 6 kone | akp | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 24.02.2006 09:48 |
tiisseli kilahti? | geswas | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 19.02.2005 11:16 |
kovalevy kilahti | jjtp | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 19.06.2004 00:19 |
m 2.3l volvon kone gaz? | jjtp | O/M/V Muut | 0 | 13.02.2004 21:56 |