![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Ok, kiitos tiedosta.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Omaan asensin tuon pro compin alustan. Jäi muuten yhden kesän ajetut skyjackerin 4tuumaa korottava latialusta joutilaaksi jos jotain kiinnostaa (500€). Sen sain leimaltaki läpi.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Paljonko teillä on ollut rahdit 4wd:stä? Just varmistelevat että haluanko ostaa jouset ja rättikaton, sillä rahti on lentokoneella 950 dollaria tai laivalla 600 dollaria. Laiva taitaa vaan kestää ikuisuuden.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Oon tilannut tuolta tosi paljon tavaraa esim: 2 x dana44 akselit, lukkomurikka, vetareita, levikkeitä, rättikattoja, korotussarjoja ja paljon muuta. Just pistin tilauksen tuolta levikkeistä, uudesta rättikatosta ja bling bling osista ![]() Jos olisin itelle laittamassa lehtijousien tilalle kierrejousia niin ostais täydellisen valmiin setin siihen, koska niissä on yleesä kaikki tarvittavat mukana niin ei sit tartte erikseen tilata niitä loppuja osia mistä jää paitsi ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ja pieni lisäys tohon äskeseen eli kaikki mitä oon tilannut niin on tullut lentäen
![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Saakohan tuon Procomp setin katsastettua? 5" nosto on aikapaljon... Meillä Jeeppi on myös kakkosautona, joten tuo ajettavuus vähän mietityttää.
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
En ole kyllä koskaan nuiden (pikku) jeeppien ajo ominaisuuksia erityisesti miettinyt. Itsellä kun on vain kesä/harraste autona. Nyt kun on tuo kierre alusta ja 37:ska renkaat niin ei kyllä tuo maantie ajettavuus ole parempaan suuntaan mennyt, maasto meno taas vastaavasti parantunut huomattavasti
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään Jeep Wranglerin TJ osia | VooDoo Jeep | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 08.01.2012 19:25 |
Jeep Wranglerin 4.0L -04 osia | Rekisteröimätön | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 16.07.2008 09:45 |
O/Wranglerin lehtijouset | timmy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 06.08.2007 14:58 |
O: Jeep YJ wranglerin takakardaani | Merkkari | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 02.06.2006 11:53 |
Jeep Wranglerin alusta | Killer-Wo | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 14.04.2005 10:42 |