![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
koppi ei p...kele lämpene, taidan ottaa kuitenki v...tukseen. kiertääkö kennossa neste? ALKAA OTTAA PATTIIN!!
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
AUTTAKAA VIELÄ !!!
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Onko kennolle menevät letkut lämpimiä? ootko tarkistanut jos olet niin sitten ei paljon ole vaihtoehtoja...
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
ei ne moottorit välttämättä pyörikään koska tietokone pysäyttää sen kun menee koko kierroksen eli akseli pyörii tyhjää. Samoin jos sormilla vääntää läpästä niin voi tuntua ehjältä mutta kun moottori sitä vääntää niin pyöriikin.
Annoitko koneen käydä varmasti lämpimäksi? |
|
#5
|
|||
|
|||
|
siis rakennehan on sellainen että läpässä on "putki" johon kennon seinän läpi menevä kara (valkoista muovia) vastaa ja kun läpän "putki" halkeaa niin kara pääsee pyörimään jos momentti on tarpeeksi kova -> moottori.
Onko molemmat puolet kylmiä? Vai tuleeko edes haaleaa jommallekummalle puolelle? |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Jos syyläriä on paikattu nestemäisellä paikka-aineella, niin lämppärin kenno on tod. näk. ainakin osittain tukossa. Koko jäähdytysjärjestelmän ja erityisesti kennon huuhtelu sopivalla veden- ja ilmanpaineella auttaa.
Tarttee tehdä varmaankin korjaamossa, kun sitä nestettä ei pahemmin taida saada ihan helpolla otettua talteen ilman maahan loiskumista. Ei meinaan kannata valuttaa omalle pihamaalle (eikä naapurinkaan ). Moskat kun on kennosta pois, niin lämpenee. Läpät sitten toinen juttu.
__________________
Raha ja romut rauhottaa. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
kun läppää kääntää käsin, niin läppä ala asennossa tulee selvästi kylmää ja yläasennossa haalean lämmintä, kuitenkin selvä ero. vaihtoehto enää on varmaankin tuo kennon huuhtelu.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| mikä osa jeepissä | jeepchero | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 24.10.2009 16:53 |
| Kolina Jeepissä | -TIMPPA- | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 19.01.2007 19:51 |
| [b]Vinssi Jeepissä[/b] | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 18.04.2005 15:46 | |
| Hyvät joustot Jeepissä.. | SamiN | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 09.03.2005 21:16 |
| Onko Jeepissä kitkalukko takana? | Nerd-O | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 25.07.2004 13:21 |