![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Pakoputki rämisee ja tankin vieressä on ahdasta. :(Kertokaapas viisaammat, estääkö minua jokin lakipykälä katkaisemasta pakoputkea heti tuon viimeisen kannattimen perästä ennen takajousen riippua? Onkos tuossa tarpeellista olla 90 asteen mutka alaspäin vai saako putken pää tässäkin sojottaa suoraan taakse, niinkuin "tavallisissa" henkilöautoissa?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Muistaakseni se meni jotenkin näin....
-Mihin vain -miten vain -kunhan ei osu auton runkorakenteisiin tai muihin auton osiin -elikkä juuri tuo 50mm kaikkiin suuntiin about Tämä siis koskee kai??? M1G ajoneuvoja tai jotain
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Saat katkaista sen vaikka ennen taka-akselia ja taivutat pään 45° alaspäin, kelpaa (niin mulla on Comanchessa)!!
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ja mulla Yj:ssä. Ainoo vaan että kumisee pakoäänet kajuuttaan aika ikävästi.
__________________
<-Supporting your local heroes-> - Team Rolling Jeep - Mikälie jäätelökioski Jeep |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
, lyhyen halvan pakoputken vai äänet taakse...
|
|
#7
|
||||
|
||||
Peräöljyt ja lisäaineet
Minkälaisia kokemuksia eri peräöljyistä ja kitkalisäaineista porukoilla on noissa XJ:n kitkaperissä? Itellä auto -91, eli liekkö perässä se trac-loc.
Itellä oli edellisen vaihtokerran jäljiltä Mobilube HD:tä ja sitä Jamantin kauppaamaa Crownin kitkalisäainetta. Tuntu että piti ihan hyvin eikä "takellellu" risteyksissä käytännössä ollenkaan. Nyt vaihdoin viikko sitten öljyt, ja lisäaineeks vaihtu paikalliselta Jeepin piirimyjältä hanittu Moparin kitkalisäaine 05103522EA, öljy sama Mobilube HD. Jurnutus ja takeltelu risteyksissä alko melkein saman tien. En tiedä pitäiskö tuota lisäainetta laittaa enemmän kuin pullollinen vai mikä mättää. Vai meneekö öljyt saman tien vaihtoon ja sama lisäaine kehiin ku aikasemmin... |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Hilux LN65 jousitusmurheita...pikaisia vastauksia toivoen. | 754 | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 17.09.2010 09:10 |
| Taasen jeep xj kysymyksiä | NORT | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.12.2009 09:09 |
| Jeep Grand Cherokee (kysymyksiä) | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 13.09.2008 11:40 |
| Boorittamista (kysymyksiä/vastauksia/kuvia) | SuurSyömäri | Tekniikka & Jutustelu | 24 | 23.11.2005 19:59 |
| Jeep Wrangler kysymyksiä | Tepa | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 12.01.2004 14:13 |