![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Ei pitäisi olla tollasessa pajerossa sähköistä bensapumppua. Jos laitettu sähköinen siirtopumppu niin syöttöpumpusta menny siirtopumppu rikki. Ootko ajanut yhtään eteenpäin kun oot yrittänyt lukkoa päälle?
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
toimii ilmalla se takalukko.
__________________
riiseli mersedes
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Oon ajanu eteen ja taakse mutta lukko ei mee päälle. Mitä oon lueskellu nii monella ollu vuoto ku ei oo lukko toiminu. Onko tuolle joku kompura vai millanen systeemi sitä painetta kehittää? |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Kompura kai siellä hurinan suunnassa on.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Kuuluuko sen kompuran nakuttaa vai koittaako se startisa sitä lukkoa saada käytettyä päällä vai mitä se hommaa?
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Mulla se ainaki turisee, ku painaa lukon napista päälle, jos hammasrattaat ei sattunu oleen kohdallaan ja liikauttaa autoa niin turisee uudelleen ja lukko menee päälle.
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Kyllä se mullaki turisee ku napista painaa vaan valo vilkkuu aina vaan..ei tosiaan auta vaikka ajelis maailman ääriin nii lukko ei mee päälle. Kummalla puolen se kompura tms on jos sitä alkas tutkimaan urakalla?
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Oisko kuskinpuolen takaloksun seutuvilla.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Toyotan sähkölukko temppuilee | -MaTTi- | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 23.11.2024 19:55 |
| Tojotan sähkölukko kyrvähti! | OffBeast | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 28.11.2010 19:42 |
| HDJ:n sähkölukko paineilmalla toimivaksi? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 06.05.2008 20:29 |
| pajen sähkölukko | henriseppa | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 04.09.2007 18:00 |
| Sähkölukko | Nerd-O | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 10.09.2003 07:49 |