![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Pidemmät riiput=? Ei oikein tuo offiskieli multa vielä taivu.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]()
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Jos ratin vaihdat niin katso eka että kuuluuko mallin varusteisiin airbag, jos kuuluu niin ratissakin pitää olla se sitten. Takapään korotusta voisi myös tutkia siltä kantilta että saisiko tuosta jouset akselin yläpuolelle kuten tojotissa pitää tehdä että ne voi viedä maastoon.... Etupäähän ja sen "korottamiseen" löytyy maailmalta palikkaa jos jonninmoista... |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Lisäksi vielä korin korotus 70mm ja 35"-renkaat,niin lopputulos on tässä Viimeksi muokannut Black Bear : 19.01.2011 17:44 |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Mistähän sais tiedon mistä tuo on uitettu? Trafi(ko)? Sitten tuohon korotus hommaan takas, saako nuita valmiita riippuja jostain vai pitääkö marssia rautavarastolle ja ruveta kempillä liimaamaan? Mulla ei tosissaan oo näistä mitään kokemusta kun melki koko elämä tullut nuitten kaksipyöräisten parissa touhuttua. Mitä tulee tuohon ratin vaihtoon niin ei ole turvatyynyjä. Tänään tuolta salolta ajellessa kattelin niin tuossa apparin "kauhukahvassa" joka on hanskalokeron yläpuolella lukee pajero. Taitaa olla oikeesti joku mallia intokiinashangrila.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Voi niitä riipukkeita itekin hitsailla. Mulla on tuossa pajerossa tojotan riipukkeet,jotka on muokattu sopivaksi. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
...ja tuolta löytyy valmiita http://www.cros4wd.com/verkkokauppa/...oducts_id=2640 |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Hoh hoijaa! Tipuin kärryiltä jo viikko sitten.
Niin on teknistä keskustelua.!!!Kevennetään hieman. Meidän Mitsun syntyhistoria oli jo ennalta tarkkaan suunniteltu päällikön pääkopassa. Mersun tekniikka johon istutetaan Pajeron identiteetti. Tässä kuvia esimmäisestä istutuksesta: Huom: Se oli pitkällä kajuutalla mutta nyt on nöpö. Ai että, kiva muistella vanhoja, tuosta projektista on tallessa liki 300 kuvaa. Ja me ollaan TOSI tyytyväisiä Pajeroomme. Ketä kiinnostaa tuo omavalmiste/MB tekniikka?!
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Mielenkiintoista
![]() Saisko lisää kuvia ja tietoo projektista? |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pajerot -92-> | KarvaTurpa | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 01.07.2009 08:50 |
| Psychobillyn ystävät tänne | T.T.T | Chit-Chat | 35 | 25.11.2007 02:02 |
| Mitä painaan teijän pajerot? | offipete | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 22.09.2006 07:01 |
| Tänne kuvia! | Linkit | 1 | 25.10.2004 18:21 | |