![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
__________________
-Pauli- |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Eipä tullut mieleen. Täytyskin kaivaa ace tulille ja testata. Samalla huoltas sen seuraavaa venäjän reissua varten. Jos siel sattus leiri sellaselle kohtaa et vois kaivella. Ostin kesällä kunnon aidon sakemanni? kenttälapionkin. Täytyskin tutkii ton laatokan pohjoisrannan alueiden taistelupaikat. Muistomerkkejä siellä on ainakin paljon.
|
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Mudventuresia varten on autoa entrailtu. Rompetorilta sattu löytymään halvalla lasikuitu scooppi joten piti sekin tohon mälvätä kiinni jos vaikka auttaisi maantiellä kuumenemiseen. Samalla sai paikattua konepellin muutkin reiät.
Tein myös taas uuden puhallinlaite viritelmän. Aikasemmin jo puhaltimen moottori oli siirretty konehuoneesta apparin jalkotilaan niin että hjn puhaltimen mottori bjn siivellä oli tungettu siihen neliskanttiseen putkeen. Ei ollut kovin tehokas koska ilmeisesti ilmanotto ahdisti kun imu sisätilasta hanskalokerton alta ja välissä vain noin sentti tilaa. Tosin nyt viimevaiheessa oli näköjään piuhat väärin päinkin ja mosa pyöri väärään suuntaan ![]() Sitten kummastelin kun laatikot öljyyntyy ihme paikoista vaikka vuoto vaan takalähdön stefassa. No onneks aukasin kun toi kuvan pultti oli löysällä ja täytyy ne muutkin sitten tarkistaa ja kirrata. FOAn triple rate kititkin tuli vihdoin. Ihan ongelmitta nekään ei käyneet. Piti ottaa ja modifioida noi muoviholkit foxeista. Holkki piti myös toisesta laitaa halkaista että sen sai kammettua paikalleen ilman että säiliön olisi purkanut pois. Myös bumstopit tuli mutta saas nähdä ehditäänkö mudventuresille laittamaan noi eteen kun on vähän tilan ahtautta. Viimeksi muokannut mikjus : 06.10.2010 11:56 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Sviddu! tuo pulkka istuu tuohon kuin otsatukka sialle
![]() ![]() ![]() ![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Vittuiletsä!?
![]()
__________________
Sika ajaa Possulla |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Tuli tilattua giggleltä vinssiin osia ja sain tollasen 24V bow motor 2:n. Tätä ei vielä ollut virallisesti myynnissä 24v mallina mut kun bow1 mosat oli sopivasti loppuneet niin sain samaan hintaan tän. Tää moottori kiertaa 1000 kierrosta enemmän kun bow1 malli ja heppoja on 6.8 (bow1 5.6). Moottori on jotain kolmisen senttiä pidempi kuin bow1.
Täytyypä tehdä nopeustesti bow1 ja bow2 kesken joku päivä ja kattoo paljon on eroa. Täytyy toi bow1 moottori siirtää takavinssille allbrightin releellä. Näin saan kauheen läjän paksuja piuhoja pois edestä sekä takaa. Samalla otin allbrightin releet niin saa pienempään tilaan. Pinnapultit joilla allbrightin saa kiinni moottorin päähän |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 4 (0 jäsentä and 4 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty BJ-40 Projekti | mss | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 05.06.2016 20:17 |
Myydään Bj-40 projekti | kares | O/M/V Ajoneuvot | 16 | 19.03.2014 23:04 |
Bj 40 projekti | _JT_ | Maasturiprojektit | 277 | 28.02.2013 22:09 |
M: TOYOTA BJ-40 projekti | tepa78 | O/M/V Ajoneuvot | 12 | 15.03.2008 15:47 |
Bj 40 -76 projekti | elhapero | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 04.03.2008 23:00 |