![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Törkeetä mätävikaa!Palkkihelmoja nakertaessa löytyi oikea mätäpommi, autohan on aivan laho! Tuosta tukipalkin kohdalta lattia oli ruostunut lähes puhki asti!! Muita paikkoja ei oo tarvinnukkaa laittaa. Sit pari kuvaa miltä helmaprojekti näyttää kuskinpuolella. Ei oo kyl viel valmis. Siihen tulee vielä sellanen helmaputki jutska. Jotenki rallimman näkönen kun ei helma roiku niin alhaalla. Eikä koppa näytä enää niin töpö lyhyeltä niinkuin latseri helposti näyttää. Ja kait noista palkkihelmoista voi olla muutakin iloa ulkonäkö snägärin parkissa?! Sit ois jälellä ovien alareunana pellitys, kesäovien duunaus tai sitte tekis ihan vaan putkiovet kesäks.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
niin valo syttyy aina uudestaan..?! ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Eka hahmotelma putkiovista, ei hyvä.
Toinen hahmotelma parempi, vielä jotain putkee tohon keskelle niin kelpaa mulle. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Mites jos laittas tohon putkioven punaisten putkien väliin "siiloverkkoa", niin ei tulis kaikki suoturpeet ja kivet munille kun polettaa vaikka rinteessä tai suossa?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Onks noi putket tavallista vesijohto putket jotain 46 - 48mm mitä ne nyt on? Aika hienot noi ovet olen miettinyt ihan sama omaan autoon mutta miten on pitäiskö sitten laitta normaalit ovet paikalleen kun lähte tielle ajamaan ja katsastukseen jne?
__________________
Ex. - 99 Ford F350 CrewCab LongBed Superduty 4x4 444cid PowerStroke, 5.38 väiltykset, Pitbull Rocker 39,5"x16,5" - 16", 4.5" lift |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Mä olen antanu itteni ymmärtää että tuollaiset putkiovet saa muutoskatsastettua. Salpa oveen ja peili joko oveen tai A-pilariin.
__________________
Montenegro Offroad Club #21 Dodge Ram '95, Jeep ZJ '96 |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Toi punanen putki on 48,3mm ja pienempi putki mitä on tossa etureunassa on 33,7. Siitä välistä ei tainnu löytyä muita kokoja kuin n.42mm putkea siitä kaupasta missä kävin. Vesijohtoputkea, patteriputkea oli nimeltään, 90ast mutkat oli tuubimutkia tai tuubikäyriä tai hitsattavia teräsmutkia.. Sitä putkea oli kierteytettävää vihreetä ja hitsattavaa punasta.
Onhan toi 48 aika ylikokonen oviputkeks, mut isossa autossa pienempi putki näyttäis vaan niin ujolta..! Salvaksi/lukoksi oveen tulee bilteman karsinalukot, eli nyt alkaa sikaosasto jo etupenkiltä! Peilit saa kiinni tohon oviputkeen näppärästi ja en tiiä tarviiko noin vanhaan edes muutoskatsastaa mitään ovia, pääasiahan on ettei tuolta pääse putoomaa niinkuin ilman ovea ja vöitä vois käydä. Onhan jeepeissä ja muissakin kaiken maailman puoliovia ja kangasovia yms. Katsastetaan jos tarvii. Pitää kattoo lenteleeks sieltä jotain sisälle ja voisiko joku ritilä sen estää. Yleensä sitä tavaraa on lennelly sisälle ihan tarpeeks vaikka on vain ollu ikkuna auki. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 3 (0 jäsentä and 3 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
blazer 6.2d | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 27.08.2007 20:24 | |
M/V: Blazer k5 | K5 | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 16.06.2007 20:32 |
O: BLAZER | O/M/V Muut | 3 | 23.01.2005 14:19 | |
M:Blazer 6,2D | ari | O/M/V Muut | 0 | 16.02.2004 19:26 |
m blazer k5 | O/M/V Muut | 0 | 11.02.2003 16:37 |