![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Show must go onNähtävästi ![]() No kerkeshän sitä hetken taas purkamaan alakertaa odotellessa. Sitten heräs kysymys saako bensalinjan liittimet miten auki? Seuraava kysymys kuuluuko tässä olla joku liitin paikallaan? Ei siinä hetkeen ainakaan mitään ole ollut. Ja projekti takas talliin ![]()
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Noi bensaputket on sellasilla pikaliittimillä, ohuilla kärkipihdeillä vaikka painat niistä klipseistä ja vedät niin pitäisi irrota.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kyllä noi bensalinjojen klipsit aukeaa ihan sormin, painat vaan molemmista korvakkeista ja vedät irti (pitää lähteä vetämällä ilman väkivaltaa)!!
Ja happitunnistimen liitin, kyllä siinä pitäisi olla liitin kiinni!!! |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
mulla oli ainakin niin paljon jotain mömmöä päässy väliin toisessa ettei sormin saanut painettua, mutta lähti kyllä ilman väkivaltaa vetämällä irti kunhan vain sai ne siivet alas.
|
|
#5
|
||||
|
||||
Päivän saldoa
Joku per--leen sankari on vissiin vähän pajottanut tota pakoputken
alkupäätä (sorry kännykamerakuva) no jotain positiivistakin alakerrasta kaikki ylimääränen irti koneen ja laatikon väliset pultit irrotettu bensaliittimet irrotettu huomenna alakerta pois nokalta
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
No perhana kaikkea sitä näkee kun jeepiä ropaa..Putkea on hakattu vähän joka puolelta noin 40 cm matkalta.
__________________
EX. OIIIIIIIO XJ H.O. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| M:Jeepin moottori 4.2l | sakari65 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 15.05.2007 07:45 |
| M: Jeepin 258 cid 6-moottori | Ahosensetä | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 25.03.2007 16:48 |
| O: Toyotan B-moottori - OSTETTU 3B-MOOTTORI | Ahosensetä | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 18 | 30.12.2005 03:09 |
| m.hj 60 moottori ja lister diesel moottori. | hj | O/M/V Muut | 10 | 24.11.2005 22:30 |
| Jeepin EGR | HEKULIINI | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 03.06.2004 08:34 |