![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Huomattavasti oli vara tuua jakaria lähemmäs akselia ja samalla kulmat korjattu. Nyt paremmin tilaa madaltaakkin ku silpoo vielä korvakoista ylimääräset pois. Madallusmallin tornitki valmiina. Ei tällä ihan juupajoelle vielä lähetä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Isopyöräsiin rengas koko maksimi 39.5/1010mm niin riittääkö että millit mennee läpi vaikka rengas ois esim 40” merkinnältään. Eli todellinen korkeus ois kumminki alle 1010mm.
__________________
Kyhyyllä |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Joo, rengastulkkia käytetään korkeuden mittaamiseen - ei siis katsota kokoa renkaan kyljestä.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kiitos tästä
__________________
Kyhyyllä |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Pientä edistystä taas. Ei paljo jää alkuperästä.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Päivän aikaansaannoksia. Ahdin kaupoilla kävin kans ja mukkaan tarttu holsetin hx35w 12 pesällä. Ilmeisesti joku proturbon tekele.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kytkinkopaksi valikoitu väyrysen automaattiloovan koppa. Sapluuna tehtiin laatikon päästä ja ruvettiin porraileen reikiä oikiaan kohti niin näyttäs onnistuvan aika nätisti tämä homma. Vähä pittää täytehitsailla mutta säästyy monelta muulta työltä mitä ois tullu jos manuaalin kopasta ois ruvennu tekkee. Semmonenki kyllä kerettiin jo teurastaa yhestä loovasta mutta hylättiin sitte kumminki. Moottoriin vaihoin öljypumpun ja tarkistin kk laakerit. Öljynpalluulle tuli lohkoon reikä ja ahintaki mallattiin jo kylkeen.
|
![]() |
| Luokat |
| patrol, porttaali |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Porttaali patikka evo II (Ens savut Om606:sta) | swamber | Maasturiprojektit | 271 | 25.11.2014 09:45 |
| Rock`n`Roll porttaali Bj (TIRRRHEESTI liikkuu taas) | kares | Maasturiprojektit | 353 | 25.02.2010 01:52 |
| M: Porttaali patikka | swamber | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 29.10.2008 22:57 |
| Porttaali patikka | swamber | Maasturiprojektit | 2 | 04.06.2007 21:21 |
| Porttaali patikka | swamber | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 06.11.2005 14:59 |