Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja slampinen
Tere! Taidanpa hyvinkin saada Jeep Wrangler TJ'ni myytyä tulevana sunnuntaina kaverille Sipooseen (jee!) ja sitten pääseekin panostamaan nykyisen JK'n rakentamiseen. Jos Matti tuota paperia viittit vielä lähettää niin pirun hienoa olis!
|
Niin siis meinaatko tuohon TJ:hin sitä lappua ja renkaita mitä olet myymässä? Koska se (ja LJ) on ainoat mihin tuo käy, JK on ihan eri auto. Tosin JK:hon pitäisi saada perusmalliinkin 33" renkaat laitettua kun on orkkiskoko sen verran iso. Sen sijaan taisi sitten olla niin, että Rubicon- malli ei idioottimaisen Trafin käytännön takia käy vertailumalliksi tavalliseen versioon, koska Rubiconissa on eri akselit (vahvemmat) ja on heidän mukaansa eri automalli kuin muut
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.
Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.
Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
|