Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 07.03.2013, 11:09
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Jeeeee!!!!

Eilen pääs taas hiukka siivoileen ja ihan hyvälle mallille sain mestat. Vähä jäi vielä, eli perämjoottori ja tankki kiikutti kototalliin ja GR patrollin akseliputkelle varmaanki matka romulavaan. Sit jotain pienempää hifistelyä.



Sit pitäs alkaa miettiin seuraavaa työvaihetta....eli varmaankin etuakselin kasaus, taka-akseliin levyjarrujen sovittelu ja sit akseleille puhistus ja maalaus ja pakkoihin kiinni, niin sais auton takas pyörilleen. Sit kardaani kässärin rakentelu ja jakolodjun stefojen vaihto, niin sittenhän sitä pitäs saada taas liikuteltua ajamalla....jaa eiku raidetangot pitää kans duunailla ennen sitä. Eli onhan sitä rojektia jäljellä, penkkien jalatkin puuttuu kans ja montaa montaa muutaki puuhaa vielä ennen leimakonttorille menoa


Saas nähdä koska pääsee tän kans oikee vauhtiin, kun lauantainaki on edessä yks "onko järkee vai ei -projekti" ja siitä saattaa olla seurauksena sunnuntaille kreivi-krabuli, mutta siitä rojektista sit juttua erikseen, jos onnistuu
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Optiman herätys Micco Tekniikka & Jutustelu 22 01.09.2009 23:59
M: Swamp Jumper projekti.....ehkä! Jare O/M/V Ajoneuvot 19 11.02.2008 22:16
veneilijät herätys mettäsika Chit-Chat 9 09.08.2007 17:37
AMC miehet herätys chief Tekniikka & Jutustelu 30 17.01.2007 20:54
Swamp Jumperin eloon herättäminen??? Jare Tekniikka & Jutustelu 28 02.12.2004 11:03


Sivu luotu: 05:35 (GMT +2).