Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #34  
Vanha 29.12.2012, 17:09
BryGgi BryGgi ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 20.12.08
Sijainti: p-savo
Viestit: 1.444
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Temutin Näytä viesti

(motonetin pukki kaipaa hiukka ehostusta pultit vaihdoin mutta mutta hitsattava saumat varmaan läpi ja lisättävä tukea melko heiveröisen oloinen kapistus jos vaikka kesä auton koneen meinaa siihen joskus nostella.. v8)
Meinasin ennen tuota tojotan koneen ekaa läpikäyntiä tehä moottoripukin itse. huomasin tuon hinnan niin unohtui se. todella pelottavan rempula aluksi. Mutta nyt 2vuoden jälkeen ilman yhtäkään sauman murtumista ei voi kun kehua että halpa ja hyvä. Esim tuo mersun motti täysin kasassa on kohtuu pitkä ilmestys mutta pukki kesti vaan reilun liikuttelin ja pyörittelyn. Samoin useaan otteeseen kiinni olleen toyotan motin pahoinpitelyn. toinen samantyylinen ostos on se bilteman moottorinnostin. toisiksiparas ostos. Ollut käytössä traktorin perien vaihosta lähtien ja hyvin rokkaa. notkuu ja huojuu mutta kestää ja nostaa
__________________
[O]=TOYOTA=[O]
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
suzuki projekti ippe70 Maasturiprojektit 5 16.03.2010 18:41
Myydään Suzuki SJ 410 projekti vm -83 Tonna O/M/V Ajoneuvot 0 17.10.2009 18:54
Myydään Suzuki Sj Projekti Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 0 20.09.2008 21:41
Suzuki projekti ZeiZei Linkit 5 04.06.2004 15:44
M: Suzuki projekti uni O/M/V Muut 0 18.03.2004 21:35


Sivu luotu: 14:12 (GMT +2).