Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja offroadjouni
Totta, Wranglerin kaaret eivät täytä sääntöjä, eli niillä ei saa hakea vaarallisia rasteja. Viime aikoina kisoissa on ollut luokkaa 2-10 vaaralliseksi merkittyä rastia, kun kokonaismäärä on yli 200. Eli kisaaminen onnistuu kyllä ihan normaalisti ilman kaariakin. Ei muuta kuin ilmoittautumaan. 
|
Jep, ei muuta ku kisaamaan, kunhan muistatte pitää katon mukana kisassa. Ilman kattoa tarttee olla sääntöjen mukaiset kaaret.
Mun kommentti johtui joidenkin henkilöiden herneen nenään ottamisista ja aiempien keskustelujen aiheuttamista mielipahoista joita ei ehkä haluta lisää.
Tsemppiä kaikille kisaan, mää en edelleenkään pääse mukaan terveydellisten ongelmien takia. Tän vuoden kisat saattaa jäädä väliin muuten kuin että Turaoffin järjestelyissä ollaan mukana aiempien vuosien tapaan.
T: Jussi