Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 25.01.2012, 15:57
offroadjouni:n Avatar
offroadjouni offroadjouni ei ole kirjautuneena
Super Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.06.02
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 6.476
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Alkaa taka- akselin trussi pikkuhiljaa tekeytyä.. Toinen putki vielä tuon etupuolelle ja vähän 6mm:n levyä niiden väliin, teen siihen samalla paikan ilmapussia varten, jos vaikka sellaisen laittaisi kesällä. Jeesaa kummasti ajokäytökseen kun kiskoo painavaa traileria tai on takakontti täynnä painavaa tavaraa. Eikä haittaa metsässäkään jos tarvii mahan alle tilaa - pitäisi kait tehdä eteenkin sitten..

Taka-akseliin vielä ylätukivarsien + panhardin kiinnikkeet ja alatukivarsien kiinnikkeiden vahvistus niin tämä alkaa olla valmis välitysten asennusta varten.
Kannattaa varmistaa hyvin että nämä pysyy kiinni akselissa. Mulla on Claytonin aikaisemman mallin trussi joka murtui poikki ~5 sentitä akselin hitsauksen yläpuolelta Turaoffissa viime vuonna. Truss oli/on saman näköinen, yhdestä n. 60/5mm putkesta taivutettu, eikä se kestänyt suorien akselien aiheuttamaa rasitusta minun kevyellä kaasujalalla.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Grand cherokee WJ Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 4 15.03.2010 22:29
Ostetaan Cherokee/Grand Cherokee 4.0 (huoltokirjalla) Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 1 20.02.2010 18:48
O. Cherokee/Grand Cherokee laturi. 454SS O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 16.02.2008 17:49
cherokee tai grand cherokee kokemuksia Chit-Chat 8 16.05.2007 18:55
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet O/M/V Muut 5 16.12.2005 21:50


Sivu luotu: 08:07 (GMT +2).