Jaren videot paranevat kuin viini vanhetessaan.
Hienosti hän myös arvuutteli, innostaisiko Kuttulandia porukoita aivan uudenlaisiin autoprojekteihin. Toivottavasti. Olisi hieno olla osallisena (syyllisenä) sellaiseen muutokseen Suomalaisessa offiharrastuksessa.
Mutta saapunut syksy jatkuvine vesisateineen on pysäyttänyt radan rakentelun. Voimme vain todeta, että projekti etenee seuraavan kerran keväällä. Saimme sitä kuitenkin tuntuvasti eteenpäin. Materiaalihankinnat ovat loppusuoralla. Lupa-asiakin etenee. Hyvä tästä on jatkaa keväällä.
Talvella suunnittelun ja haaveilun lisäksi raivaamme metsäosuuden puuston.
Materiaalihankinnoista sen verran:
Jos joku tietää mistä lähialueelta voisi saada ostaa sähkötolppia, olisimme vihjeestä kiitollisia. Meillä on itsellä pätkiä, mutta tarvitsemme myös pitkiä. Jos joku hoksaa jotain mielenkiintoista ratamatskua, siitäkin kannattaa tänne ilmoittaa. Vaikka kaikkea tarpeellista tuntuisi jo olevan, joskus hyvä vinkki voi kasvattaa uuden tarpeen.
Nyt siirrymme takavasemmalle projektimme kanssa. Tietenkin kirjoittelen jos jotain hankkeeseen liittyvää tapahtuu. Mutta laitelkaa toki edelleen noita hienoja videoita tänne. Niitä on kiva katsella.