Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 06.11.2017, 11:21
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Eikös WJ:täkin ole vielä saanut 1" Up-country paketilla, jos en ihan väärin muista? Jos on, niin 4" leimaaminen ei ole ongelma. Jos taas ei ole ollut korkeampaa mallia, niin sitten se 77mm/ 3" on tosiaan maksimi leimakelpoinen.
Tuskin onnistuu vaikka olisi Up-Country -paketti ollut, kun se ei - toisin kuin ennen - enää kelpaa verrokkimalliksi! Korotus on 3" ja sillä siisti. Korotat joko vakioalustaa 3" tai U-Countrya 3", mutta vakioalustaa et saa korottaa 3,5", vaikka se jää matalammaksi kuin Up-Countryn 3" korotus! Usko tai älä mutta tämä on just konttorilta tsekattu. Toisin kuin moteissa alustoissa EI ole vertailumalleja! Jos joku katsuri on päästään järjissään, niin hyväksyy tämmösen kuten ennenkin, mutta ei onnistu Hämeenlinnassa. Ihan DDR-meininki, mutta en alkas osteleen mitään osia ennenkun olen selvittäny katsurin näkökulman niiden hyväksynnän.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Mikäs WJ:n isoin tehdaskoko on ollut renkaissa? ZJ:hin saa laillisesti 33" x 12.50" renkaat, käsittääkseni WJ:hinkin pitäisi onnistua?
On näköjään pykälät muuttunu siitä, kun laitoin ZJ:hin isot kumit. Sillon ei saanu kun 31:t eikä todellakaan 33:ia. WJ:stä en tiedä, kun en meinaa laittaa. Jos sinne saa mahtumaan 33":t ja rekattua ne, niin mikäs siinä. Nyt korin levitystä saa olla 100mm/puoli, kun ennen oli 50mm/puoli, joten TJ-Wrangkun vakiolevikkeet tai isommatkin vain paikalleen, niin pysyy kumit korilinjan sisällä. Jos offia meinaa harrastaa niin kuitulevikkeitähän sinne ei ole asentamista, kun hajoovat ekasta pususta puun kylkeen. Ehkä joku jo tekee levikkeitä kunnon muovista, kuten mulla oli TJ:n orkkislevikkeet XJ ja ZJ:ssä.
__________________
Raha ja romut rauhottaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ikuisuus projekti Swamp Jumperin "herätys" Jare Maasturiprojektit 426 03.01.2020 09:30
Kekkulan Ikuisuus Hilux-ln46 _kekkula_ Maasturiprojektit 10 26.10.2015 21:02
Myyty Jeepin akselit 2kpl D30 (XJ / WJ) ja D44a (WJ) ROMUTETTU KAIKKI! WinChester O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 26.10.2015 09:18
Ikuisuus Isuzu Bankkuprojekti. Jonkki Maasturiprojektit 15 05.03.2013 14:39
Ikuisuus Suikka-Projekti Palde Maasturiprojektit 19 29.12.2007 18:51


Sivu luotu: 00:00 (GMT +2).