Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja savustin
Siis kerrataampa vielä kerran,Korikorotus on hyväksytty kuten pitemmät riiput ne on kuulema merkitty hylätyksi sen vuoksi ettei niitä ole kirjattu uuteen rekisteriotteeseen joten sen puolesta asia on kunnossa.Mutta ongelma on noi renkaat jotka ei kelpaa vaikka ylettyvät maahanasti,Trafi on heidän mukaan hyväksynyt 33x12.5 kummit vedoten mittavirheeseen muutaman vuoden ajan mutta kolmevuotta sitten trafi on kumonnut tämän pykälän ja siksi ne enää kelpaa tämä tuli tänään selväksi neljän katsurin toteamana.En muuten viitsis aloittaa katsastusta alusta kun maksoi 187e mutta voisin hyväksyä alkuperäisen rengaskoon ja käydä jossain muualla muuttamassa noi rattaat,Olen käynyt muutamalla konttorilla kysymässä rengasmuutosta eikä heillä ole ollut mitään sitä vastaan enkä olisi tuonne mennytkään mutta kun vein auton kuorma-auton lavetilla konttorille heillä oli iso piha missä tiputtaa alas muilla on semmosia nakkikioskeja mihin ei ole isolla autolla mitään asiaa.
|
Mistäs lähtien Trafilla on ollut oikeus muutella Suomen lakeja?
Eiköhän se ole eduskunta joka säätää ja muuttaa lait eikä trafi.
Vaadi siltä katsurilta päätös nähtäväksi jossa on todettu trafilla olevan laillinen oikeus muuttaa annetuja lakeja haluamallaan tavalla.
Tuo 33 on ihan laillinen rengas ja vertailuna käytetään STRO:ta sekä siitähän on tojotalla olemassa laput joilla tuo 33 on sallittu hj:ssä vaikka se olisikin sen 2 mm liian suuri.
Tee samalla ilmoitus trafiin tuosta konttorista ja katsurista.
Siihen sulla on täysi oikeus ja vaadi rahat takasin katsastuksesta koska sen on suorittanut ammattitaidoton henkilö.