Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #34  
Vanha 14.04.2015, 06:57
Häänrik:n Avatar
Häänrik Häänrik ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 31.12.10
Sijainti: PERÄseinäjoki
Viestit: 2.205
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja PunisherFIN Näytä viesti
eikä pitäs vittu koskaan sanoo et ei koskaan, mänin pöllö möläyttää talavella etten hitsoo ennee yhtää rojektia, tahi alota hitsuuhommilla, mut sit tuli pari muuttujaa ja perkele homma palautu ns peruskaavalle, mutku johoki ne halavatun kaaret pittää suaha kiinni ja ei niitä lasikuituunkaan saa ruuvattua..



kuvas ei ihan näy apukuskin takana lokarin etupääs, sieltä puuttuu ja kans peltii vähäsen, tai siis se on niiku maatunu tai jotain, no kahotaa jos huomena ois petit ja vahvikkeet kaarille valmiina ja sais tuon rungon vahvistaneen persiistä kanssa ni pääsis fiksaa iskarit eteen ja taakse ja sit se taivuttelujudenssihommeli..
Pakko tsempata, hitsailin viime keväänä yhen vitaran kuntoon ja täytyy sanoa että vaatii hermoja ja pieniä virtoja Ei hitsauskoneesta meinannu nii pieniä virtoja edes saada jottei olis sulanu läpi, nuo vitaran pellit on aiva ihmeellisen tuntusta materiaalia, tai sitte se vaan tuntuu ku soon nanomillin paksua
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan.
Toyota crown rs50
OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta)
Plus muita romuja
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
BJ:n ehostusta LINNA Maasturiprojektit 188 05.05.2020 21:52
Taron ehostusta alfred_j_kwak Maasturiprojektit 15 21.06.2016 22:03
RJn ehostusta Nalle Maasturiprojektit 8 01.02.2015 21:18
Patrollin ehostusta Rolpatti Maasturiprojektit 93 24.11.2014 08:52
Pientä ehostusta. Galder Maasturiprojektit 57 17.11.2014 02:36


Sivu luotu: 11:17 (GMT +2).