Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 01.03.2015, 15:21
Harriko Harriko ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 02.10.12
Sijainti: Sysmä
Viestit: 736
Post

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Hautalintu Näytä viesti
Eikös tuon saa ratkaistua ihan vaan jakamalla paluulinjan molempiin tankkeihin? Orkkispaluulinjathan noihin tankkeihin menee sinne pohjalle ja näinollen tekee nestelukon.. silloinhan paluu suuntaa sinne missä on pienin vastus eli vajeempaan tankkiin..?
Juu, paitsi kun polttoaine pinta nousee tyhjemmässä tankissa, rupee paluu siirtymään molempiin tankkeihin, samoin jos paluuputkeen ei pääse ilmaa, niin toimii myös lappona ja tasaa tankkien polttoaine pinnat. Paluuputki on yleensä aika ohut josta johtuen tuo kallistuksissa polttoaineen siirtyminen alempaan tankkiin tuskin normaaliaikaisessa jumituksessa on ongelma. Toisaalta onkos se ongelma jos tankit tyhjenevät tasatahtiin, eikä niinkuin valintavivusta olet laittanut.
__________________
T: Harri
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Hilux ln-170 hilux lavakaukalot tonnisata O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.04.2014 22:51
Vetokoukun sopivuus Hilux Surf/4-runner/Hilux/Taro habahaba Tekniikka & Jutustelu 1 18.02.2014 07:07
Myydään hilux taka akseli 4.56 välitys , hilux perä murikka 4.56 toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.10.2012 21:25
Myyty -82 hilux takalaita ja -89 hilux konepelti. . Hilux_TD O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 21.07.2012 19:58
Myydään toyota hilux,RJ . 8" perämurikka, hilux korotus jouset. toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 22.07.2011 08:30


Sivu luotu: 11:59 (GMT +2).