Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #21  
Vanha 19.02.2015, 18:50
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
Tuo koskee verovapaata matkailuautoa. Pikkubussi on täysveroinen eli ei korkeusvaatimusta, mutta tämä koskee sitäkin: http://www.trafi.fi/filebank/a/13867...symyksiin_.pdf

Lainsäädäntö ei edelleenkään tunne retkeilyautoa, kaikki ne ovat otteella matkailuautoja.


Mites nyt kun saa ilman pienen asunnon hintaa olevaa veroa muutettua henkilöautoksi "minkä" vaan niin onko mahdollista kierrättää chevy van G20 pakusta henkilöautoksi ja siitä "retkeily autoksi" eli oisko siinä silloin pakun vero, diesel ja laillisesti takatilassa sohva-sänky ja muut tarpeelliset eli kaappeja jne.
Ainoo mikä on huono, et pitää olla sisäkäyttöön tarklitettu hella, eli se bilteman kaasupullo sivussa malli ei passaa

Nyt jos vaniin nakkaa takakonttiin vuode sohvan niin rinkiperseessä, et raiskaako verottaja takaa


Ja koko laitos tulisi matkailu käyttöön eikä veron kiertoon
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
caravelle->pakuksi/matkailuautoksi/huoltoa=? tonnisata Tekniikka & Jutustelu 35 15.08.2008 20:50
Pakettiautosta lava-auto? samisami2 Tekniikka & Jutustelu 44 10.04.2007 20:46
Maasturi matkailuautoksi? PIRSSI Tekniikka & Jutustelu 13 28.10.2006 09:26


Sivu luotu: 18:13 (GMT +2).