![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() Pajeron käynnistys vaikeetaMikähän tossa -88 Pajerossa mahtaa olla, kun talvella on kylmänä saanut sahata käyntiin monta minuuttia, lämpösenä kyllä lähtee käyntiin ongelmitta. Jossain luki, että jostain dieselsuodattimesta pitäis päästää vedet pois, voiko tämä vaikuttaa asiaan, kun sitä ei ole tehty pitkään aikaan. Vai mitähän tässä pitäis alkaa selvittelemään? Note! This message was posted anonymously!
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
hehkujen kunto kannattais tarkistaa
hae isompi leka kyllä se siittä lähtee... |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Joo, suosittelisin uusimaan hekut ja ilmeisesti polttoainesuodatintakaan ei ihan äskettäin ole vaihdettu joten vaihda se samalla.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Jos käyntiinlähtö riippuu ajasta käynnistysten välillä, niin jossain on ilmavuoto. Pajerossa usein putkissa taka-akselin päällä.
Laita läpinäkyvää muoviletkua just ennen ruiskupumppua. Jos näkyy kuplia, niin osu ja uppos! T, Antti |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HJ:n käynnistys ja savutus | Gravedigger | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 02.04.2007 14:12 |
VAIKEETA ON!!! | wannabee | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.04.2004 16:45 |
Käynnistys | Esko | Vuosimallit 1984-1996 | 8 | 13.09.2003 16:21 |
on vaikeeta olla teini | panic_playgirl | Romance and Relationships | 11 | 11.08.2003 00:53 |
Käynnistys | jomppa | Vuosimallit 1984-1996 | 4 | 30.06.2003 14:09 |