![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() 2L ei nosta ahtoja?Joo eli pitkästä aikaa sai hiacen tulille, jälkeenpäin turbotetulla 2L moottorilla. nyt ei asfalttilla kiihdyttäessä nouse ahdot kuin hädin tuskin 0.4 ja sekin täys kierroksilla. turbona ct20 celican turbon siivillä. Miissä vika
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Hukkaportti auki, ahtovuoto?
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
onks kaasuvivusto ok ?
kävi taannoin itelle moinen, kiers hyvin muttei kääntäny pumpulta syöttöä kuin ehkä 65% ... hetken sai pohdiskella... ![]()
__________________
- Levannon We(l)ho - |
#4
|
|||
|
|||
![]() Pumpun kansi?
En muista tarkkaan kummonen vika oli mut pumpun kannessa joku tiiviste vuosi,ei antanu kaikkia syöttöjä joten meno oli tahmeeta ja tyhjäkäyntikin oli vaivaista.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
tsekkaa ilman putsari. itel kävi samal tapaa ku jälkikätee ahdetun 2h koneen kans ku 3kk seis parkis. todella paskainen suodatin joka oli kostunu, ei menny enää ilma läpi!
__________________
-BJ-40 -hilux ln110 ex -Land Cruiser HJ-45 ex -hilux ln65 ex http://www.pahama.com |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hojoon lisää ahtoja | mhak | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 06.09.2009 19:19 |
L-200 Keulan nosta | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 12.03.2008 07:14 |