![]() |
![]() |
#1
|
|||
|
|||
![]() Orkkis värikö?Noniin. Ovenkarmeista huomaa että on tuo minun vette on jälkeenpäin maalattu tummemman punaiseksi. (-Tottakai se on punainen! -Kaikki voimisteluautothan on..?<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>) No, ei siinä mitään, väri on hyvä. -Varmaan parempi kuin alkup.. -Mutta mikähän lie tuo värinumero?!? Onko nuita alkuperäisiä punaisia kaksi eri sävyä,kun muistaakseni kerran kun olin yhden toisen punaisen veten vieressä niin ne näytti samansävyisiltä ellen ihan väärin muista... -Eli siis jos niitä on kahta sävyä niin kaipaisin sen tummemman värinumeroa? Ja mistä tuosta yleensäkin löytyy värinumero?
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Oman autosi värikoodit löydät keskikonsolin kannesta, siis kun avaat sen, niin siinä on lappu jossa luetellaan autosi tiedot tehtaalta lähtiessä.
Mulla 53U (Competition Yellow 1990) on viimeisenä ekassa numerorykäelmässä. Koodit voi purkaa sulle joku maalaamo tai sit netistä ainakin tuolta voi löytyä jotain http://corvetteactioncenter.com/tech/rpo/8496rpo.html#B Ja värisävyt riippuu siis auton vuosimallista. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
M: UAZ orkkis vanteet 4 kpl. kumeilla | Ju33i | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 29.08.2007 14:09 |
M: HJ-60 orkkis jousipakat | Nerd-O | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 28.10.2006 18:30 |
M: Orkkis XJ | Killman | O/M/V Muut | 0 | 25.10.2005 21:02 |
orkkis käynnistyksenesto -86 | kiho | Vuosimallit 1984-1996 | 0 | 19.07.2005 08:52 |
HJ:N orkkis vanteet | Killer-Wo | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 09.03.2005 19:39 |