Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Sports > Formula 1
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 23.05.2002, 15:37
Laskos
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Monaco 26.05. 2002 - historiaa ja nykypäivää


Vanha ikiaikainen kysymyshän kuuluu, että kuka on viimeisin kuljettaja, joka on ajanut kisan alusta loppuun ilman välitankkausta. Vastaushan on tietenkin Mika Salo juuri Monacossa jokunen vuosi sitten. Mika sijoittui kolmanneksi tämän rohkean temppunsa ansiosta. Tallia ja vuotta en enää muista, mutta se oli muistaakseni sikälikin jännä kisa, että vain 4 autoa selvisi todellisesti maaliin saakka. Loput pistesijat jaettiin pisimmälle ajaneille. Onko jolla kulla vielä tarkempaa tietoa kyseisestä kisasta?

Tulevan viikonlopun kisa on varmasti jännä ja mielenkiintoinen, ainakin odotettavissa on paljon mielenkiintoisempi kisa sijoitusten suhteen kuin pari edellistä kisaa ovat olleet. Olisko jo Räikkösen aika päästä maaliin saakka? Olisko Ferrarin aika jo viimeinkin paukkua Schumacherin takapuolen alla? Onko Salolla mahdollisuuksia pisteille? Pelottaako Satoa lähteä kisaa viime kisan kolarin jälkeen?

Yksi on ainakin varmaa. Joskus olisi kiva päästä paikan päälle katsomaan kisaa ja juuri Monacoon. Tosin Monaco ei ole se edullisin kisa ihailla... <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>

- Laskos -

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty: C303 VOLVO "OFF-ROAD HISTORIAA" Pasi O/M/V Ajoneuvot 13 29.03.2008 18:01
Historiaa hanes Linkit 2 24.01.2008 01:28
Toyota historiaa 4x4opel Linkit 0 17.12.2007 15:28
Patrollin historiaa... cremel Tekniikka & Jutustelu 0 24.06.2006 11:30
Onko PetriSimolin.COM historiaa? Lars URL 0 14.01.2002 14:57


Sivu luotu: 23:17 (GMT +2).