Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 25.03.2004, 18:06
Nalle:n Avatar
Nalle Nalle ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 16.12.03
Sijainti: Sodankylä
Viestit: 1.665
Perusasetus

OMEna päivässä.. Jopa kolmessa..


Arg!

Turbon keula valmiina.. Ja myöntää täytyy, että vaikka mulla olikin jo kierrejousihässäkkä sekä keulassa, että perässä, niin johan nousahti.. Siis keula.

Takapään kanssa tulikin sitten pokloomi. Kaikki muuten ookoo, mutta takajouset ovatkin hieman lyhyet.. Soitto Crossille Matille ja ilmeni, että kyseiset pakat ovatkin Bertan etupakat. Jakoavain muutui huoraksi ja lensi nurkkaan, mutta minkäs teet. Noh, huomenna uudet takapakat matkahuollosta ja asentelu jatkuu.. Onpahan nyt aikaa rassailla auton alustaa muutenvaan. Ja niinkun sitä lähetysluetteloa tuijotettiin ainakin kuuden silmäparin voimalla.. Noh, näinkin voi käydä, kun on käydäkseen..

Noh, raportointi jatkuu.. Ensikerralla toivottavasti koeajelun merkeissä. Muuten näyttääpi aikas hyvältä. Nam.. JA niistä jäljellejääneistä Bertan etupakoista senverran, että mahtaako OME131set käydä HJ45seen?? Antti Rauramo vastailkoon vaikka.. Sullahan jo kokemusta, vai?

Kiitos ja anteeksi.

Eespäin ja vinssillä loput..

__________________
Minulla on huonoja ja hyviä uutisia.. Huonot uutiset on ne, että täällä ei ole mitään muuta syötävää, kuin poronpaskaa.. Hyvät uutiset on ne, että sitä paskaa on paljon.
-Reino Hiltunen, Koe-eläinpuisto
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Lapland Trophy DVD traileri kolmessa tornissa whitejack Tapahtumat 27 07.11.2006 20:03
Kolmessa tornissa xptaustakuva.jpg Paavo Linkit 3 03.02.2005 17:37
Haukkukaa (tai jopa kehukaa) Trooperia... tug3 Tekniikka & Jutustelu 23 02.11.2004 11:12
OMEna VALMIS!! Nalle Tekniikka & Jutustelu 3 27.03.2004 13:27
arvonlisää 63-67 vetteen jopa $5000? Vuosimallit 1963-1967 1 05.10.2003 19:51


Sivu luotu: 14:53 (GMT +2).