![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() snorkkelin tekoa pajeroon...made pai mää ite..toivottavasti kuvat näkyy kun en o varma et osasinko laittaa niitä tänne...mut juu siis tämmöistä häkkyrää sit ruvettiin vääntään kun kaupassa oli tyyriit hinnat muoville...eli 75mm viemäriputkea,rautasaha ja juotoskolvi niin päästiin tekemään tuommoinen snorkkeli pajeen...projekti on vielä kesken mutta laitan kuvaa tuleen kuhan saadaan jotain näkyvää aikaiseksi.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Tarkotatkos tota kuvaa mikä sulla on profiilissa?
Tämä: <center>__________________________________________ ____________________________</center> <center>Olen KALAVIEHE!!!</center> Edited by - Flugfiske on 26/10/2006 16:19:32 |
#3
|
|||
|
|||
![]()
no hemmetti sehän toimi sittenkin....=)
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Millä yhdistetty putket? ilmeisesti sulattelemalla jotenkin? Kestääkö?
Toyota LandCruiser HJ61 vm. 89, 35x12,5 Maxxis Creepy Crawler |
#5
|
|||
|
|||
![]()
kestää kyllä mutta pitää olla tarkkana ettei sulata liian kuumalla jotta muovin öljy ei nouse pintaan...ja laitoin mutkakohtiin lisäksi vahvikkeen jotta kestää paremmin.
kiinnitys auton koriin tapahtuu rosteri pannoilla jotka tulee tänään kiinni ja kunhan saan tuon snorkkelin maalauksesta niin tulee kuvaa kun putki on valmiina autossa. -mistubishi "monstero" -88 36/12.5/15 super swampper tsl sx |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Lantikka IIA vinssin tekoa | Bruno | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 09.06.2006 09:02 |
safarireitin tekoa eestissä | myllis | Tapahtumat | 9 | 01.06.2006 16:45 |
"rasvarässin" letkujen tekoa | jjtp | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 14.02.2006 20:58 |
Patrollin soa tekoa | tapsa4x4 | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 03.04.2005 18:56 |
Made in Taiwan | Jeeper | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 28.12.2003 21:22 |