Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 19.10.2003, 22:07
AVRO:n Avatar
AVRO AVRO ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.08.03
Sijainti: Mäntsälä
Viestit: 3.564
Perusasetus

Uudet korvat Rankulle


Tämähän on kaikkia silmittömästi kiinnostava aihe...
Vihdoinkin sain tunattua noi aiemmin ostetut läpät kotteron alle, etuläpät oli perinteistä bolt on-juttua...
Mutta noihin takaläppiin piti tuunata oikeen kiinnityksetkin uusiinpuihin, joku aikaisempi omistaja oli laittanut pierunkuoren paksuisesta pläkkipellistä naurettavat levyt originaalien tilalle.<img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle> Onnistuin ottamaan salakavalasti Jukkiksen tuontikaapista mitat/muodot noille pellinläpyköille, ja ei muutakuin duunissa "leikkaa ja liimaa" askertelutpaskartelut käyntiin.

Oikeen tuli hyvät roikkumispaikat läpille, ja vielä taloudellisetkin... ££££££££ Työajalla, ja vieläpä lainatut aineksetkin.<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle> Etuläpät tosin pakerrettiin ihan omalla-ajalla lainatallissa.

Ja sit kuva, kivasti kiiluu.Eihän noita raaski millään smegmalla piilottaa, vieläkun ovat oikeen alukmiiniset.


Life sucks, then you die...

__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG.
RRC 3,9SE -90. Valkoinen.
Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa
Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto"
Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu"
Range Rover P38A -95, purkuraato
Volvo C303, muutti pois.
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 20.10.2003, 05:55
ari:n Avatar
ari ari ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 27.01.03
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 989
Perusasetus

Oikeen hyvä alku taas, mutta enkai mä nää väärin, että alla on vielä all-terrainit?! MISSÄ MUTIAISET?!?!?

-Kaikki paitsi Off-Road on turhaa!!-
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 20.10.2003, 06:39
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.876
Perusasetus

Mitenhän noi metsän puolella toimii? Ilmeisesti siis pellistä tehty? Nyt saa alkaa noita sitten varomaan metsän puolella. Kumiset ois voinut toimia vähän paremmin. Suitzassa oli kanssa tuollaiset, mut viskasin mäkeen ne. Ne oli vähän edessä joka kerta kun meni metsän puolelle.

-- Vakio suikka on POP --

Nerd-O
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 20.10.2003, 06:58
Paavo Paavo ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 16.01.03
Sijainti: Oulu, Finland
Viestit: 4.363
Perusasetus

No kait ne roiskeläpät on kumia, se alumiininen osa on tuo pyöränkotelon sisällä oleva levy, josta varsinainen roiskeläppä roikuu. Mun pitäis uusia ne kans, ovat kuluneet aika reikäisiksi. Avro, et varmaan tehnyt ylimääräisiä? -Paavo

Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 20.10.2003, 12:32
AVRO:n Avatar
AVRO AVRO ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.08.03
Sijainti: Mäntsälä
Viestit: 3.564
Perusasetus

Ei tuu mitään mutiaisia toistaiseksi... <img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle> Noilla vaan sätkittävä perässä.

Juu kumiahan noi läpyttimet on, ei kai ne niin kauheesti menoa haittaa tuolla maastossa? Paavollakin näyttää orkkikset roikkuvan mukana vaikka kuvien perusteella Rankku on mitä ihmeellisimmisssä paikoissa menossa, kaipa tommonen iso kumilerppu taipuilee vaikka mihin sykkyrälle.

En tehny ylimääräisiä, pitäisköhän ruveta tehtailemaan noita?<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

Pitää noihin vielä tunata semmonen riuska levy mutterien alle ettei mee läpi kumista jos kovasti nöyrtyy,nyt vaan isot prikat kun ei ollu paksumpaa lattaa tarjolla.Ja massaa pitää kans ruiskia, kilisee kivet ikävästi kun ajelee.

Life sucks, then you die...
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 20.10.2003, 21:00
BAe146 BAe146 ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 20.08.03
Viestit: 566
Perusasetus

Nythän se on "cool"tykittää motarilla korvat vaaka-asennossa vasenta kaistaa<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
T:Jukka
RR92

Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 20.10.2003, 22:33
AVRO:n Avatar
AVRO AVRO ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.08.03
Sijainti: Mäntsälä
Viestit: 3.564
Perusasetus

Niin on, ja sitten seuraavalla huoltamolla on äijä vaaka-asennossa kun kattoo pousarin lukemia... <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>

Life sucks, then you die...
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M/ TSL SX uudet timmy O/M/V Renkaat ja vanteet 10 05.09.2007 19:39
O: chevy 350 moottorin korvat lohkoon tare O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 3 05.04.2007 13:20
M 2KPL 31 ' 10,5- 15 Uudet tonnisata O/M/V Renkaat ja vanteet 0 19.01.2007 23:05
M. uudet BFG mud 35" O/M/V Renkaat ja vanteet 3 14.03.2006 15:06
O: chevy jousen korvat gmc O/M/V Muut 2 28.11.2005 15:33


Sivu luotu: 13:56 (GMT +2).