![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Jos oikeen asian olen ymmärtänyt niin pyörähän se on tuokin alkujaan olivat puuta nyt kumia... kaikki kehittyy mutta tässä nyt enemmänkin mietin että miten ko rengas tulee yleistymään ja mikä on sen toimivuus / tuleva kehityskaari en niinkään sitä että mistä niitä saa ja mihin hintaan. kyllä toistaseki olen pärjänny ilmakumirenkaallakin. kuka nyt lonkkareita kaipais kun murros on jo keksitty
__________________
Tatsuni on mun ratsuni |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Muistaakseni vanhin video kyseisestä renkaasta löytyy ytubesta -09 päiväyksellä.
Mites kun kaikkihan tietää mitä tekee jos ajetaan 4 barin paineilla vetelään kohtaan? Silloin lasketaan painetta ja ajetaan pois, mutta mites lasket painetta hunajakenno renkaasta? Ja jos kyseinen rengas olisi todella valtavan edistyksellinen ja mahtava miksei uutiskuvissa näy kyseisiä renkaita armeijan ajoneuvoissa?
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
jokatapauksessa mönkiöihin toi on nyt tulossa aivan siviilikäyttöön ja eiköhän mönkkärimiehiltä sitten jotain kokemuksia irtoa tuosta varmaan rengasta kehitetään ja parempiaversioita siitäkin tulee. mielenkiinnolla kuitenkin odotan mitä tollasesta saavat aikaseksi saavatko mitään. Itse en ainakaan täysin tyrmää etteikö tämmösestä vois viellä tulla aivan toimivia renkaita. Tää keskustelu ehkä ois kuulunu ennemmin tonni chit chattiin Jos ensimmäiset kännykät oli niin mahtavia hienoja ja edistyksellisiä niin miks ei niillä voinu lähettää tekstareita ![]()
__________________
Tatsuni on mun ratsuni |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
C-rengas vs. 4x4-rengas mitä eroa ? | Porvoon Hilma | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 21.09.2012 07:59 |
mistä 1/4" npt kierretappi arbin asennukseen? (löydetty) | Jande | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 24.11.2011 00:18 |
rengas asiaa | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.09.2007 21:40 | |
rengas | O/M/V Muut | 2 | 01.11.2004 20:22 | |
rengas | Yleiset | 0 | 25.11.2003 14:31 |