Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #26  
Vanha 03.04.2013, 21:59
L-200:n Avatar
L-200 L-200 ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 28.07.04
Sijainti: Äänekoski, Finland.
Viestit: 2.158
Perusasetus

Kovaan ääneen meuhkataan julkisuudessa ja hiljaisuudessa valmistellaan toimet.

Ihmeellisesti tämä mesoaminen alkoi kuin tyhjästä. No ainahan tou P-K on mesoillut mutta nyt on ollut jotenkin erilainen ääni kellossa.
joko siellä on takki todellakin aiWvan tyhjä tai Pong-Jon-Unille ei ole valta kourassa.
No anyway.
Kova mesoaminen päälle ja kullissien takana annetaan toimeksianto esivalmistella nopeat joukkojen siirrot rajalle valmiiksi.

Toki verukkeena käytetään jenkkien ja E-korean sotaharjoituksia ja siirretään valmiiksi 1 miljoona rihvelimiestä tuohon Keesong:in teollisuusalueelle, "turvaamaan kansallinen rauha".
Huom. Keesongin teollisuusalueelta on n. 50 km Seouliin ja tuo Keesong on P-korean puolella joten tuon 1miljoonan miestä voi olla rajan likellä ihan rauhassa kun ovat oman valtion puolella.
Taustalla koko ajan loput joukoista (4-6 miljoonaa + raskas kalusto) lähtövalmiina.
Tykistöllä Rajanylityspaikka miinakenttineen selväksi ja joukot nopeasti E-Korean Seoul:iin.

Nopea E-korean pääkaupungin miehitys omilla joukoilla ja ja samaan aikaan loput joukoista voimalla rajan yli ilmavoimien ja rakettijoukkojen tehdessä strategiset iskut yllätyksenä lähinnä ilmavoimien tukikohtiin (pommittaen kentät pas2 jolloin toiminta pysähtyy kriittisesti).

Tämän kun sielä ajoittaa siihen ajankohtaan kun jenkit ja E-korea lopettavat sotaharjoitukset jolloin väsyneet joukot ovat siirtymässä lepoon niin kiitos ja kops. Game over ja E-korean pääkaupunki on miehitetty onnistuessaan alle 12h ajassa.

1. Ilmaiskut lentokenttiin, siis kentät romuksi jolloin koneet ovat sidottuina maassa = hyödyttömiä
2. tykistöiskulla raivataan raja auki -> joukot yli suoraan Seouliin
3. siirretään loput hyökkäysjoukoista valittuihin kohteissin E-Koreassa.
4. reservi suojaa kotimaata

Se on shakki ja matti 12h ajassa jos yllätysetu säilyy.

Mitäs siinä U.S.A tekee... pommittaa E-Korean pas2....
Tuskin.
Pommittaa P-Korean pas2.... no so what, mennään etelään koko lössi, siellähän on toimiva infra valmiina.
P-Korea julistaa vapauttaneensa Korean niemimaan ja yhdistää Koreoiden valtiot ja syyttää U.S.A:ta pohjoisen maanosan tuhoamisesta jonka se on todellisuudessa tehnytkin.
Roistosta on tullut sankari ja suojelijasta on tullut rikollinen....

http://maps.google.fi/maps?hl=fi&tab=wl
Katsokaa itse ja pohtikaa

Edit: toivottavasti tuo ei toteudu ja pong-jon-un mikälie ymmärtäsi rauhoittua, hommais vaikka naisen ja purkais paineet siihen tai jotain...

Viimeksi muokannut L-200 : 03.04.2013 22:02 Perustelu: melkein loppukaneetti... :)
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostetaan **12V vinssi Pohjois-Savosta** JariKoo O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 20.10.2012 21:57
Pohjois Venäjälle syyskuun alussa JV73 Tapahtumat 22 02.10.2011 22:00
Isoja rakeita pohjois-karjalassa. samisami2 Chit-Chat 11 20.07.2006 12:40
Kuu napapiirin pohjois puolella? Tapsa_ja_Dumbo Chit-Chat 7 01.04.2005 05:39
Pohjois-Korea mika Terrorism 9 24.04.2003 10:39


Sivu luotu: 12:03 (GMT +2).