![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Kerran ton itekin mennyt- ehkä yksi Suomen mielenkiintoisimmista venereiteistä, hienoa seutua. ![]()
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
entäs leiriytymis paikkoja? toki tuon vuorokauteen kiertää mutta tarkoitus olisi saada viikko vierähtämään. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kesäyöt on ihan parhaita.
Parasta on ku valvoo koko yön ja näkee ku aurinko alkaa noussa. Sit ku autolla ajelis vielä päämäärättömästi ympäriinsä ja kuuntelis samalla musiikkia (mikäli mankka toimis) ![]()
__________________
www.wuoksioffroad.com |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kesässä parasta on ne reissut ku ajaa plymarilla auringon nousun aikaan pikkuteitä ja kuuntelee rokki..
![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Pystyy helposti komppaamaan, avoautolla oli kevyesti lempi hetkiä kesästä venyttää iltaa takapenkilla ja naukkia kylmiä virvokkeita kylmälaukusta.
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]()
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone Viimeksi muokannut Kaitsu67 : 03.03.2013 00:12 |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Kesä, mikä ihmeen kesä...!?
Pakkanen paukkuu, lunta sataa, ja tuuli on puhkunut puolen metrin kinoksia pitkin pihaa illan mittaan. Anteeksi nyt vaan saatana. ![]()
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#8
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Itse aloitin kierroksen Oravista, siitä vierassatamasta. Matka jatkui pohjoisen kohti Pilppaa ja Kermaa, joissa kummassakin on kanavat. Kermankoski on mielenkiintoinen, melkoinen virtaus tulee väylän sivusta. Pilpassakin on mukava koski kanavan vieressä. Karviossa on muistaakseni museokin ja Varistaipaleen kohdalla kannattaa hiukka kattella kanavaa, josta pääsee Juojärvelle; tuolla järvellä en käynyt. Vehmersalmi on hyvä vierassatama. Kuopiosta etelään mennessä ei kannata tankata ainakaan Leppävirralla, maailman kallein dieseli. Varkaudessa voi piipahtaa, ei tosin kovin ihmeellinen paikka, mutta kaupunki kuitenkin. Ja jos on aikaa niin vierassatama 4773, Porosalmi Rantasalmen pohjoispuolella, on mukava paikka, tosin hiukka täytyy poiketa länteen Oravin paikkeilta, mutta kannattaa piipahtaa. Rauhallista putputtelua riittää ainakin 5 päiväksi, mutta saahan tuon kierrettyä nopeastikin. Mulla meni n. 3 päivää Oravista Kuopioon. Kuopiosta alas Varkauteen, jossa tuolloin oli paatin kotisatama, meni alta yksi päivä normi marssivauhdilla. Kanavia tuolla reitillä on useita ja niihin vaan reippaasti lepuuttajia kylkiin ja köydet selviksi ja muistaa olla sitomatta paattia yläpollareihin ![]() Yövyin aina vierassatamissa, mutta varmaan tuolla on retkisatamiakin, joissa kannattaa piipahtaa.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Aika lailla samanlaiset harrastukset on muillakin. Eli kesään kuuluu ehdottomasti grillaaminen, saunominen järven rannalla, ehkä muutama kylmä ja muuten vaan loikoileminen. Tai siis nuo kuuluisi kesään, jos ei olisi työ sellaista että kesällä taotaan älyttömän pitkiä päiviä. Eipä siinä aikaa tahdo muuhun jäädä
![]()
__________________
HJ61 MMC |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kesä renkaista kyse. | kelervotti | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 27.01.2013 10:55 |
Kesä tuli? | eero | Chit-Chat | 2 | 06.05.2006 16:32 |
M: kesä renkaat | paje87 | O/M/V Renkaat ja vanteet | 4 | 30.03.2006 19:16 |
Netitön Kesä (Commitonkin?) | MäIte | Rakas Päiväkirja | 10 | 03.10.2003 15:13 |
Suomen syntinen kesä! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 18.12.2001 17:02 |