Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 31.01.2013, 12:02
turakki turakki ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 28.11.03
Sijainti: Hämeenkyrö, Finland.
Viestit: 939
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Porvoon Hilma Näytä viesti
Tätä mä nyt sitten kokeilin. Kahvinpurut olivat peräti Juhla-Moskaa, kerran käytettyjä. Puruja kouraan, lurtsaus Fieryä päälle ja ahkeran hieromisen ja huuhtelun jälkeen koitti puhtaus jotenkin terapeuttisen oloista hierontaa

Koska oikeaoppiseen puhdistautumiseen kuuluu myös sauna, niin viimeistelen puhdistuksen saunomalla vaimon kanssa
Hyvä että puhdistuskeinot löytyy. Toinen vaihtari on jättää pesu vähemmälle. Omalle kohdalle on usein sattunut ns. kiireinen töihinlähtö. Aamulla ennen töihin lähtöä (iltavuoro alkaa 12.15) on pitänyt tehdä kuuluisa yksi pieni juttu (kuten työmatkakulkineen jarruremontti).
Sisälle juostessa on kerinnyt ottamaan eväät mukaan ja pesemään käsistä sottaavimmat moskat pois. Töissä kirjastolla pikainen peiliin vilkaisu ja nenän puhtaaksi jynssääminen. Konttorihommia on joskus kiva tehdä, kun edes näyttää oikeasti työtä tekevältä ihmiseltä.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
HILUX- kysy ja vastaa- palsta KepesJokke Tekniikka & Jutustelu 5059 22.09.2025 13:58
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! SuurSyömäri Chit-Chat 1015 03.01.2013 18:46
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! SuurSyömäri Chit-Chat 2358 31.08.2012 20:55
mitä tehä patrollille ku ei käänny?? Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 4 21.03.2011 16:41
Kysy Piinalta, Piina tietää! piina Kysy Piinalta 0 02.11.2005 22:21


Sivu luotu: 21:32 (GMT +2).