Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 29.01.2013, 21:47
Heikki L:n Avatar
Heikki L Heikki L ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 22.09.04
Sijainti: pornainen, Finland.
Viestit: 2.692
Perusasetus

Täytyy nyt vielä kerran avautua noista mätähommista
Sitten yritän olla hiljaa.

Jos rakentaa vaikka 25t E tallin ja hommaa sinne 10t E työkaluja. Että voi ropailla omia romujaan. No voishan sitä helposti ajatella, että hitsaampa sillon tällön muutaman mätähomman. Niin saa vähän takasin käteisenkin muodossa.

Mitäs jos hitsauksen kohde palaa? kuka maksaa? (No kieltämättä ei paljoa edes kiinnosta jos joku alle tonnin romu)

Mutta mitäs jos se kohde palaa siellä nosturilla, liekit lyö iloisesti tallin kattoon ja siinä menikin sitten 35t E savuna ilmaan. Eipä enää naurata. Vakuutustätikin vaan levittelee käsiään.
Noi riskit kun tiedostaa niin korvaus on jotain muuta kun pullo kossua ja se pari kymppiä.

Tää nyt ei koske topicin aloittajaa, vaan yleisesti. Ihmiset ajattelee että ei tollanen homma paljoa voi maksaa. Itse en ainakaan viitsi ottaa riskiä muutaman kympin takia.

Oliko nerdo hitsarikin tyytyväinen palkkaansa? Vastaako vielä puhelimeen, vai onko tullu "kiireitä" ?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kuljetus tarjolla HKI->Pohjanmaa/Virrat T€€MU O/M/V Muut 0 04.04.2008 22:54
Pohjanmaa Nutti Tapahtumat 5 07.10.2007 20:18
Ristiretken makua: Oulu-Pohjanmaa Chit-Chat 1 22.08.2005 21:52
Ostetaan UAZ etelä-suomen alueelta O/M/V Muut 0 08.07.2004 00:23
Ookko Etelä-Pohojalaanen? tuska Jokes 2 03.06.2004 07:32


Sivu luotu: 16:55 (GMT +2).