![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
pinnalle.meillä päin rannassa on vähemmän vettä kuin 3:men metrin päässä. eikä sitä kukaan suunnittele ajavansa seuraavalla rastilla itseään ja muita tiimiläisiä hengiltä ,jos rastille on renkaanjäljet selvästi näkyvissä ja jäälle ei ollut noussut vettä,niin olisitko itse jättänyt hakematta ? kiitokset Ojalan tiimille kun veditte meidät sieltä ylös , ja pasille ja jannelle nopeasta narun laitosta,ja kiitokset myös 4x4parts.fi tiimille rampin lainasta joitain tunteja myöhemmin siellä toisessa ojassa missä jää petti myös,ja takanaru katkes kolme kertaa ja päästiinhän sit vinssaamaan teitä aikasemmin. Kiitokset myös Tiinalle kartturin hommista ,hyvin osasit! toisinsanoen tiimi toimi hyvin joka oli ensimäistä kertaa tässä kokoonpanossa ,mistä johtuen luulen tietäväni että "teme"on erehtynyt pahemman kerran henkilöistä ja vois ottaa asioista selvää ennen kuin syyttelee ja arvostelee täällä . ja tml:ssä me tehtiin aika paljon remonttia ja siellä oli kyllä kaasupillit käytössä mutta ei persiin alla ja tiimikin oli vähän eri kokoonpano. kiitokset myös jounille "pääponsoritallipäälikkö" järjestäjiä en arvostele yksi iso ajoalue ei ole mun juttu. ja meinas unohtua , puuhikselle kiitokset huollosta ja kuljetuksista. t.p6 team loser kimmo
Viimeksi muokannut wr-range : 23.01.2013 21:27 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kisat oli katsojan näkökulmasta sopivan haastavat ja buffetissa sai nälät lähtemään voisi sanoa että on se ISO tästä ajo alueesta kun tottunut parin hehtaarin ajo alueisiin. Sitä vieläkin ihmettelen miten jotkut tiimit tohtivat lähteä ilman huolto miestä ajamaan yleensäkkin tällaisia kisoja ainakin tml:ssä loppuu pakarat kesken jos joutuu 25km kävelemään huolto autolle. Tseppiä järjästäjille toivottovasti saataisiin vuodenpäästä tulla samoille seuduille ajamaan samanlaista kisaa omalla autolla.
__________________
Tosi offrit ajaa eikä valita!! vain köyhät ja sairaat valittaa |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kutunjuuston porukan puolesta iso kiitos järjestäjille! Homma toimi mielestämme hyvin ja meillä oli ainakin hauskaa
__________________
Ja taas sitä mennään![]() PowerTeam |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kiitokset myös Team Offipalsta.COMilta järjestäjille. Täytyy tunnustaa että me aiinakin ajeltiin ihan tyytyväisenä tiellä kunnes sain soiton MakeO:lta että "missäs poika luulet ajelevasi?". Vaikka olin ohjaajakokouksessa mukana niin en kyllä tajunnut että kilvellinen auto ei saisi ajaa kadulla. Aika hankalaksi menee tankkaaminen tässä mallissa. Jeeppi täytyy tankata kahdesti kisan aikana ja jos kummallakin kerralla pitää ajella koko ajoalueen edestakaisin niin kyllä siihen aikaa hukkuu ihan törkeästi. Etenkin kuin bensakannuja ei ollut mukana riin paljoa että niillä tankkaisi kahdesti - eli jouduttiin hakemaan bensa-asemalta lisää. Sitten etenkin kun osalla teistä ajaminen olikin sallittua niin oltiin kyllä sekaisin että missä saa ajaa ja missä ei kun mitään karttaakaan ei aiheesta jaettu. Jos tälläisiä kisoja on jatkossa niin huoltoauto kulkee taatusti mukana tankkaamisen helpottamiseksi.
Auto toimi hyvin, paitsi että vinssin solenoidi oli saanut kosteutta ja veti itsensä jäähän koko ajan. Ennen jokaista vinssausta sulatettiin solenoidi-boksi pitämällä kättä sen ympärillä joku 2-5 minuuttia. Mukana ei ollut yhtään tupakkamiestä joten ei ollut edes sytkäriä tms antamaan lämpöä. Lisäksi ohjaussylinterin liittimet murtuivat kun jää oli pakkautunut niin että sylinteri väänsi liittimet rikki liikkuessaan. Niin ja kolmesti pleissattiin köysi ja toinen ramppikin katkesi. Kylmä siellä tuli kumminkin vaikka pakkasta ei kauheasti ollut. Kastelin kengät melko alussa ja eipä tullut kunnollisia vaihtokenkiäkään mukaan. Ei muuten ole kivaa olla märissä kengissä 20 tuntia pakkaskelissä, ja meinasinkin jo luovuttaa jossain vaiheessa tästä syystä. Kiitokset myös Jonakselle, Matille ja Tanjalle - tiimityö toimi hyvin. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| finland trophy retro 2012 5-6.10 2012 ILMOITTAUTUMINEN AVATTU !!! | mettäsika | Tapahtumat | 135 | 29.07.2013 18:09 |
| Paratiisi Offi 2012 27-29.4 #Ilmoittautuminen avattu# | oska80 | Tapahtumat | 198 | 25.05.2012 19:20 |
| Uppsala Formula Offroad 19.-20.9 | zazukizazazyy | Tapahtumat | 21 | 28.09.2009 15:58 |
| Lahden LänsiAuton Kevätstartti 19-20.4.2008 | Jeeper | Tapahtumat | 10 | 21.04.2008 07:52 |
| Kesäkilpailu 19-20.08.2005 | ASuur | Tapahtumat | 0 | 31.07.2005 09:32 |