Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Karvapöpö
Mistäs vehkeestä löysit samassa kokoluokassa olevan kasikoneen?  Sulla taitaa olla noita varaosaraatoja varasto pullollaan? 
|
Taitaapi olla Pontiac GTO:sta, sellainen valmismalli, joten ei hirveän tarkasti tehty. Onneksi Hiluxin rungossa on moottorin ja voimansiirron alaosat, jolloin alapuolelta näyttää kuin olisi kone.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Karvapöpö
Sanoit että etupää on toimiva niin meinasitko että siinä oli kääntyvät pyörät vai mitähäh? Takapiruna tässä olis että meneekö liian hifistelyks jos koittais saada uuteen etuakseliin kääntyviä pyöriä ja yhistettyä vielä ohjausakseliin? :P
|
Oli kääntyvät pyörät sekä säädettävät camberit edessä, varmasti olisi saanut toimimaan mutta taisin pistää palikat päreiksi kyhäillessä jotain roskiin päätynyttä suunnitelmaa