![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
En nyt ulkoa voi muistaa että olenko käyttänyt tuollaista parin kympin halpis digitönäriä töissä 2 vai 3 vuotta päivittäin. Hyvin toimii kunhan muistaa aina vaan katsoa hanskat kädessä virrat päälle näpäyttyään että on nollannut mittarin nollakohdassa.
Patterikin vielä alkuperäinen eli tuntuis kestävän. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Eli niillä voi mitata ilman patteria ?
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ainakin tolla meidän omalla.
Tuosta Motonetin kuvastakin näet että tuon mustan muovin toinen reuna on tasan tuon liikkuvan leuan kanssa. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Voi mitata,jos asteikko myös rungossa, mutta tarkkuus kärsii, siis tarkkuus putoaa suuruuslukkaan milli-muutama milli.
hyvä vaihtoehto http://www.ebay.co.uk/itm/Electric-6...item1c2b198985 Mutta saa noita halpiksia maailmalta edullisemminkin:http://www.ebay.co.uk/itm/6-150MM-DI...item27cc0e5add MUOVIA! Muista ostaa (maailmalta?) myös paristoja, maksaa lähikaupassa aivan kohtuuttomasti! Mutta tuommoinen ihan perusversio, siis ilman elektroniikkaa, toimii aina! Itse arvostan tuossa digitönärissä tuota ominaisuutta, että voi nollata mihinkohtaan vaan; siis sorvatessa näkee suoraan, paljonko pitää ottaa pois.... |
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Mutta heti kun kaupat aukee, niin meen hakemaan kunnollisen digiversion, maksoipa sitten hiukka enemmän ja sitten kun tuo joskus hyytyy (miun käytöllä ei koskaan) niin ostan tavallisen. Kiitos vinkeistä.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
![]() |
Luokat |
työntömitta |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|