![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Ei muuta lisättävää kuin se että kun tuon johdosta haiset muutenkin jo dieselille ja auto on tallissa lämpimänä tai muuten tankki on lämmin ja jos siellä ei ole tuon enempää ainetta pohjalla niin tyhjää se tankki niin tuleepahan samalla laskettua vedet pois...Ja näin ennalta ehkäiset talviongelmat tuleviksikin vuosiksi pitkälle eteenpäin.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
#2
|
|||
|
|||
![]() Vinkki.
Ja jos pajerossa ei oo pohjaroppua/se on ruostunut kiinni ni putsarilta/syöttöpumpulta letku irti ja halpa sähköinen pensa pumppu (imevä) ja hörppäät tankin kuivaks,sit talvinaftaa päälle ja annat huuhtoutua ja siinä se. Jos on jämähtäny tankkiin niin pahasti et ei suostu tulemaan ulos tankista ni paskempi homma,jos ei saa lämpöseen talliin ni joku pressu auton päälle ja jostain reunasta iso raksa lämppäri puhaltamaan pressun alle. Kunhan saa aineen plussan puolelle ni pitäs ruveta virtaamaan vaik olis vetistä.
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Jos ihan käytössä oleva ajoauto kyseessä niin tankkiin reippaasti talvilaatua ja suodatin vaihtoon. Plussaa tekisi jos pystyisi turvallisesti lämmittämään tankinpohjaa.
Eri juttu jos kyseessä pitkiä aikoja seisova harrastepirssi, sitten pitäisi tankki saada tyhjäksi.
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
pajero ja sisällä vettä | pajerotdic | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 14.07.2017 15:28 |
Ostetaan leimattu ja ehjä pajero | vilzzu86 | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 05.02.2011 06:08 |
Myydään camry ja pajero | jussukka85 | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 04.02.2010 14:35 |
Mitsut Galan ja Pajero | offipete | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 28.09.2007 18:30 |
-89 TDIC Pajero osix ja -89 TD Pajero ajoon/lelux | O/M/V Muut | 0 | 28.10.2005 07:32 |