Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 28.11.2012, 18:06
onnikka onnikka ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.03.12
Sijainti: LOHJA
Viestit: 43
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -an- Näytä viesti
Mulla oli samat oireet. Moottori avattiin ja todettiin että runkolaakereista pinnat pois sekä kiertokankien laakerit aivan loppu. Nippanappa selvisi kampuran hionnalla.

Tuo ääni tosin ei sitten loppujen lopuksi liittynyt noihin, vaan kannesta oli useampi seeti irti jotka sitten äänsivät.. Hieno peli. Autolla oli kuitenkin ajettu n. 140tkm silloin ja huollettu ohjeen mukaisesti. Mitään vikoja tai muita oireita kuin tuo ääni ei ollut, onneksi tuli kone avattua ajoissa. Kampura olisi maksanut pitkälle toista tonnia.
oliko sun mosa se vanhempi vai 2002 tai uudempi noissa ollu vikoja laakereissa jakansissa tämä mun kone pitäis olla se vahvempiversio väittivät parissakin koneistamossa,jos laakerit olis niin loppu että kalkattaa noin niin olis varmaan jo kulunu loppuun,ja kyllähän lakruvika pitäis kolista jokatilanteessa.kammiovika veikkas yksi koneistaja mutta sano että olis jo pudonnu männänpäälle noilla kilsoilla onhan tuo jo mullakin kolissu ainakin 4000km ,tiedä häntä,kai se olis halvinratkasu tempasta mosa levälleen niin selviisi mikä nakuttaa,onhan sillä jo 280000 km ajettu
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään nissan ohvipete O/M/V Ajoneuvot 0 16.02.2012 19:12
Myydään nissan Te€mu O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 15.02.2012 20:31
Myyty Nissan bj45lava O/M/V Ajoneuvot 0 28.06.2011 14:06
Myydään M: Nissan K-C V.Kylmälehto O/M/V Ajoneuvot 2 07.03.2011 10:47
Nissan Borg Tekniikka & Jutustelu 0 22.08.2003 12:51


Sivu luotu: 17:10 (GMT +2).