Takku täsä tere
No niin. Muutama viikonloppu on ajeltu Naarmassa, reittejä runsaasti isorenkaisille sekä yksi verenpunainen (kolmella autolla läpiajettuna noin 14h). Jos on verenmaku suussa ja halukkaita löytyy niin tuonnekin lähdetään eväät pakattuna mukaan.
Pienempirattaisille myös useita uusia reittejä, samoja reittejä ei tarvitse ajaa edestakaisin jollei halua.
Kaikki tarvittavat luvat ovat kunnossa, emme pääse Lapin Kansaan puuttuvien lupien takia. Se taas ei tarkoita sitä etteikö päästäisi lehteen positiiviseen juttuun. Tiä vaikka tulis LK:n toimittaja paikalle heh. Voi vaikka lenskari laskeutua Raajärveen (jos Jormalle reissu maistuisi).
Ensiapuvalmius on varmistettu sekä autoille että kuskeille. Niin ja appareille, mistä sitä tietää kenen moottori pettää.
Porukoita on ilmoitellut tulostaan jotain kuusi pikkurengasautollista, isopyöräisiä kakskytä/kolkytä, riippuen saavatko pelit kuntoon. Ne jotka eivät ole ilmoittaneet mahdollisesta tulostaan olisi hyvä jos näin tekisitte. Ihan vaan varmistaaksemme että kaikille nälkäisille löytyy purtavaa.
Ei kai täsä muuta, soitelkaa jos on kysymyksiä, Raajärvellä tavataan!!
Takku
|