![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Motonetissä on ainakin ollut ihan "sulake" hyllyssä.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Autosähköliikkeestä löytys kans suoraan hyllystä
__________________
HDJ100 -99 Ex: HDJ80 -91 VW Taro -90 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Hilu on alkanu pitää neliveto päällä ihme helinää, mut lakkaa ääntämästä kun vaihtaa takavedolle(edelleen napalukot kiinni). Mistäköhän vika mahtaa löytyä?
![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Onko ketjullinen jakolaatikko ?
__________________
Hilux 2.4TD + MADzuki 3.0 |
#5
|
||||
|
||||
![]()
En osaa sanoa.
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Mulla sama ongelma loppui kun etukartaanin tuplaniveleen vaihdoin ristikot
|
#7
|
|||
|
|||
![]() Hilun kone käy melko viileenä, vika vai ominaisuus ?
Lämmöt koneessa mittarin mukaan aivan alarajassaan kun ajelee hissukseen. Saa käydä tyhjäkäyntiä melko kauan ennenkuin alkaa mittari näyttämään oikeen mitään. Koppiin tulee kyllä lämpöä. Oisko termari jäänyt auki ?
Vai onko ihan vaan ominaisuus ? Koneen jäähdytysjärjestelmä huuhdeltu ja uusi syyläri paikoillaan. Pakkasta tän kokeeen aikana n. 3 C
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#8
|
|||
|
|||
![]()
toyotalta haet alkuperäisen termarin. maksaa 30euroa, mutta sillä hävisi kaikki ihmeelliset lämpöjen heittelyt omalla koneella. suosittelen.. tuli kokeiltua montaakin jälkimarkkinointi osaa.
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
#9
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Mutta kardaanihan pyörii takavedollakin jos napalukot on päällä, vai tarviiko se vaan sen vedon päälle ett helisee? löytyykö ristikot ihan varaosaliikkeestä vai onko marmoritiski hommia?
|
#11
|
|||
|
|||
![]()
Nuo ristikot on nimenomaa tarvikeosaa, marmorilta tarjoavat vain koko kardaania...
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
#12
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Neulalaakeri varisee sitten purettaessa, ota neulat talteen ![]() |
#13
|
|||
|
|||
![]() Lehtijousien puslia vaihtamassa- hyviä vinkkejä ?
Hilman jousien puslat on katsastushenkilön mielestä niin loppu, että ei leimattuna olo jatku eli jotain tarttee tehdä. Tilasin jo uudet puslat, mutta nyt ennenkuin alan irrottelemaan ruuveja, niin oisko jotain hyviä vinkkejä mitä pitää tehdä ja mitä ei saisi tehdä ?
Jotenkin kuvittelen, että homma menee niin, että nostetaan auto ylös sellaiseen kohtaan, että jouset on levossa eli ne ei vedä noita puslia. Avataan mutterit ja nyitään kumit pois ( juu ei ne lähe kun räjäyttämällä ?) Laitetaan uudet kumit ja kiristetään ? Missä meni pieleen ? ![]()
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 4 (0 jäsentä and 4 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 |