Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 24.10.2012, 19:55
Smuli Smuli ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 23.01.11
Sijainti: Espoo
Viestit: 298
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Tomppaa_ Näytä viesti

Mitä mieltä ootte Hitachin sähkötyökaluista? Tuossa paikallisessa laakerikaupassa kopeloin yhtä akkuporakonetta ja oli kyllä helvetin hyvä käteen.

Meillä töissä työkaverin mukana kulkee vihreitä hitachin koneitä kolme: Pikku rälläkkä (125mm), 1/2" mutterimopo, Puukkosaha.

Pikkurälläkässä muuta huonoa ku vähän turhan lyhkänen johto. Hilti koneessa taas niin pitkä johto että ei aina tarvii roikkaa vetää.

Mutterimopossa ei oikeestaan mitään huonoa. Painoa tuon kokosessa nyt on väkistekkin.

Puukkosaha mukavan kokonen käyttää mutta käyttökytkinten kestossa vähän moitetta, tässä taas hiltin kone menee edelle.

Hiltin koneissa hyvänä puolena tulee nuo pitkät johdot. ainakin meillä nuot on aika lailla edellytys.

Yhdestä hitachin harmaa valkosesta akkukoneesta on kokemusta 4 kuukauden verran jonka jälkeen palautin varastolle, kun ilmeisesti karan laakerointi alkoi väljistymään ja pienillä terillä poraaminen kävi mahdottomaksi.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kokemuksia halpis työkaluista arpati Tekniikka & Jutustelu 163 14.12.2013 18:07
Keskustelua mielenterveydestä VonLeka Chit-Chat 51 14.09.2008 14:45
Kokemuksia "ei niin halvoista" työkaluista arpati Tekniikka & Jutustelu 7 16.03.2006 12:18
keskustelua nyybin kanssa pee Chit-Chat 18 15.04.2005 18:39
Muutos katastus (Yleistä keskustelua) juha_t Tekniikka & Jutustelu 34 19.03.2005 18:01


Sivu luotu: 11:48 (GMT +2).