Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #6  
Vanha 02.10.2012, 22:06
ideanikkari:n Avatar
ideanikkari ideanikkari ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 04.02.03
Sijainti: Orimattila
Viestit: 593
Thumbs up

jotain on tullut aikoinaan tehtyä


Eli pari omakohtasta juttua:

Kannesta olen ottanut kevyesti sen 3 mm:n lastun pois, sekä vanhemmasta että uudemmasta kannesta ilman mitään suurempia luotettavuusongelmia. Kansien erot lähinnä kanavien muotoilussa, vanha on neliökanavilla ja uusi on pyöreillä kanavilla varustettuna. Ulkomuistista palotilan syvyys on laskettuna sen 17 mm ja puristukset silloin jossain 8.5 luokkaa. Samassa yhteydessä kannattaa rakennella uudet työntötangot että saa keinujen geometriat kohdalleen.

Tiedän myös tapauksen missä kantta laskettiin 5 mm, mutta jokin petti siitä. En tiedä mikä.

Tuo megan ja re85:n mahdollisuudet on kyllä käynyt mielessä tuohon vihriäisen jatkokertomukseen, mutta samaan syssyyn pitäisi värkätä myös solmu pakoputkeen että saisi kaikki hyödyt irti tuosta polttoaineesta. Mikäli en ole asiaa ymmärtänyt aivan väärin, niin kyseisellä aineella kärsii sitten käyttää enemmän autoja kuin ns. tavan bensalla.

Kannattaa hetken verran hakea palstalta uaz aiheisia topicceja, pitäisi löytyä ainakin yksi megaprojektikertomus jostain+kaikkea muutakin rakennukseen liittyvää juttua.

Älä edes haaveile mitään voorttin malmikasaa sinne pellin alle, ellei se satu olemaan veen muodossa...

Kyllä tuosta vakiokoneestakin saa ihan kelpo pelin aikaiseksi.
__________________
__________________________________________________ ________________

"Pimeässä risukasassakin voi olla hyvällä mielellä" sanoo pikku filosofi minussa
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Bronco II vm88 2.9i re85 1Chevy80 O/M/V Ajoneuvot 3 26.04.2012 19:02
M: H3 xenon muunnos sarja *******'MYYTY***** titanix O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 27.11.2007 19:36


Sivu luotu: 12:57 (GMT +2).