![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Mesen pumppu siellä nyt onkin, koneen mukana tuli tandemi mikä ois antanu 110bar, nyt on mesen oma sinkkupumppu mutta se antaa vaan 65bar. mutta kokeillaan miten nyt riittää. Löytyykö siitä sinun hiluxista mistään videoo miten se kuleksii tuolla kokoonpanolla?
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Alkaa taas näyttämään kulkuneuvolta. Netissä surffaillessa törmäsin teräspunosjarruletkuihin ja taidan vaihtaa kaikki jarruputket teräspunoksiin aina akselin keskelle asti jos ei ihan hirveisiin summiin nouse hinta. Pääsee samalla eroon siitä etujarrusatuloiden hirveestä hässäkästä mikä menee sen ylemmän kääntölaakerin ylitte. laitan banjolla lähdön suoraan ylös ja pikkunen lenkki ja siitä keskelle akselia jakotukille.
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
dodiin, tänään tuli hommattua parlokit keulille, ja hitsailtua heftiin niiden kiinnikkeet, kori on kiinnitetty nyt runkoon että keulan putkihässäkän saa kohdisteltua ja kiinni että pääsee ilmanputsarin ja paisarin kiinnittämään. Ilmanputsaria muokkasin imutorven ja lähtötorven osalta. Imutorvesta tein kolmetuumasien ja isolla sovituskartiolla suodattimen runkoon entisen pillin tilalle, saman tein lähtöputkelle, eli siitä tulossa myös kolmetuumainen. Huomenna hitsailla jalat niihin parlokin kiinikkeisiin jonka jälkeen pääsee sovittamaan sitä paisaria jonnekin kulmauskeen.
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Hiukan joutunee noita lokareita leikkelemään
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Alkaa olla jo kohtalaisen persoonallisen näköinenkin
Mistä siä tota motivaatiota rakenteluun oikein ammennat? Kelpais itellekin.. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
oot sie kyllä melkone SEPPÄ!
tästä läjästä tulee kyl jotai unböliiveblöä! iso peukku! ja painan homosti tykkään nappia
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Ei homolla tavalla, vaan miehekkäällä latinotavalla!
Jatketaan huonojen kuvien saagaa, ilmasuodatin kiinni ja hitsattu kasaan uudella imu ja poistoputkella. coolerin putketkin vielä mahtui ohi kiertelemään(Tuurilla). mersun oma paisari ei sitten enää sopinutkaan tuohon etuvasemmalle, eli pitää alkaa ettimään jostain sirompaa paisaria. Pakoputkenkin tein tuonne, kuvissa häivähdys näkyy, Tarvikkeina 250mm suoraan hengittävä pönttö mallia pyöreä, lyhyt joustoosa ja yksi 90asteinen 3.5 tuumainen putki. Ja änkän pääty jo lähes ulkona etuneljänneksestä, ulsotulo vaan taka/alavisstoon 45 astetta niin pitäisi olla lakipykälät täyttävä putkisto kyseessä. Tässä kuvassa näkyy tuo pilkottava änkkärin pääty Parit selvemmät kuvat vielä ulkoa, sopivasti loppui kaasu hitsistä, joten huomenna rakennetean laavua mettästyspaikoille ja pähkinöidään tuota syylärin sijoitusta ja letkutusta
__________________
[O]=TOYOTA=[O] Viimeksi muokannut BryGgi : 01.09.2012 17:49 |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
T. sinisen farkku volvon kuljettaja
|
|
#10
|
|||
|
|||
|
Putki on lyhyt, muta käyttöön soppeli, voi olla että pitää tehdä johdoille hiukan suojaa kun tuon röörin yli kuljetan johtonippua
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#11
|
||||
|
||||
|
|
|
#12
|
|||
|
|||
|
kkk k16 muistaakseni, mercedeksen työkoneen ahdin, olikohan om64jotain
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#13
|
||||
|
||||
|
Oli hyvä sivuprofiilikuva niin ei voinut vastustaa kiusausta...
![]() |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| ostin kompuran.. | samix | Chit-Chat | 9 | 10.09.2008 21:15 |
| Ostin jo:SJ:n merkkivalollinen jakis. | asentaja | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 21.09.2007 17:34 |
| K10 etukardaanin tuplanivel osina.. Hjälp! | SamiN | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.11.2005 18:57 |
| Ostin sitten HJ:n | akke | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 16.03.2005 20:17 |
| Ostin sitten lj:n | bj45lava | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 08.11.2004 09:04 |